לאחר הדלפת טיוטת פס"ד עילת הסבירות: מונה צוות לבחינת האירוע

הדלפת טיוטת פס"ד עילת הסבירות: מונה צוות לבחינת האירוע
הצוות יבחן את ההיבטים המערכתיים הנוגעים לגילוי מידע. "אירוע חמור, יש לעשות כל שניתן על מנת לברר את הדברים בהקדם", כך נכתב בנימוקי השופט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן
צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90

ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן, מינה הערב (שני) צוות לבחינת ההיבטים המערכתיים הנוגעים לגילוי מידע מתוך טיוטת פסק הדין בבג"ץ עילת הסבירות. הצוות יחל בעבודתו באופן מיידי והתבקש להגיש את ממצאיו, ולכל הפחות להגיש דוח ביניים והמלצות ראשוניות, עד לחודש מאי. בהתאם להמלצות הצוות וממצאיו, יוחלט על אופן המשך הטיפול בנושא.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

צוות הבדיקה ימפה את שיטות העבודה הפיזיות והטכנולוגיות בבית המשפט, את הפרצות האפשריות לדליפת מידע, ואת היקף הגורמים הנחשפים למידע כאמור, אשר בנסיבות המקרה דנן היה רחב. כמו כן, הצוות יבחן את השאלה האם ניתן לצמצם את מעגל הנחשפים למידע, להגביר את הפיקוח על אופן שמירתו ולטייב את תיעוד השימוש בו.

פוגלמן רשם בתוכן ההחלטה כי "פרסום חלקים מטיוטות פסקי דין שטרם הושלמה כתיבתם הוא - אירוע חמור. יש לעשות כל שניתן בכדי לברר את הדברים בהקדם, לשם הפקת לקחים לעתיד. לפיכך, לאחר ששקלתי את הדברים לעומקם, בשל הדחיפות והנחיצות באיתור מהיר של הנסיבות המערכתיות אשר אפשרו את הוצאת המידע שפורסם ומידע דומה מסוג זה, ולשם גיבוש המלצות לפעולה בטווח הזמן הקרוב ובמבט צופה פני עתיד – אני ממנה בזאת, צוות בדיקה".

 

הפופולריים