הפרקליט, הבדיקה והמינוי לשופט: זריקת אחריות בין צמרת המשטרה לפרקליט המדינה

הפרקליט, הבדיקה והמינוי: התנערות המשטרה ופרקליט המדינה
במשטרה יצאו נגד עמית איסמן, שטען בתגובה לפרסום כי העביר אליה את המידע על הפרקליט הבכיר המועמד לשפיטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בצמרת המשטרה יצאו נגד פרקליט המדינה עמית איסמן, שטען כי העביר למשטרה מידע על הפרקליט הבכיר המועמד לשפיטה, כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. זאת חרף בדיקה שנערכת בעניינו של המועמד, על חשד להדלפת מידע מודיעני לארגוני פשיעה. גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטים, הגיב על האשמתו: "מידע אודות מעורבות פלילית של מועמד לשפיטה מועבר לפרקליט המדינה, שמחוייב להודיע על כך לוועדה למינוי שופטים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי בעקבות הפרסום ב"כאן חדשות" ביום חמישי, חבר הכנסת יצחק קרויזר דרש מאיסמן לחשוף את המידע על המועמד לפני חברי הוועדה - וביקש לדעת אם קיים נוהל מסודר בנוגע להמלצות הפרקליטות לוועדה, לאור המקרה החריג. בנוסף, ביקש קרויזר לבצע בדיקה על הדרך שבה הפרקליטות תבחן את עצמה לאחר הכשל החמור שאירע.

בפרקליטות לא ביקשו לעכב את קידומו למרות שבדיקת המשטרה בנושא טרם הסתיימה, והמידע החמור הועבר גם לפרקליט המדינה והיועמ"שית.

גורמים בפרקליטות מסרו: "ככלל, לא ניתן לחשוף מידע מודיעיני בפני ועדת מכרזים, בוודאי מקום בו מהימנותו אינה ידועה. מעבר לכך, ככל שהבירור המשטרתי יעלה שיש ממש במידע, הרי שהגורמים הרלוונטיים ינקטו נגד הפרקליט הליכים מתאימים, בלא כל קשר לדרגתו".

הפופולריים