תושבי י-ם מתלוננים: תלמידות חרדיות מקבלות הסעות לבית הספר בניגוד לחוק

"תלמידות חרדיות מקבלות הסעות לביה"ס בניגוד לחוק"
תושבים חילונים בשכונה וחברי מועצה בעיר טוענים בעתירה שהגישו לבית המשפט המחוזי כי תלמידות בית ספר חרדי שנפתח במיוחד לתושבות שכונת קרית היובל מקבלות הסעות בניגוד לדין • בעיריית ירושלים אמרו כי ההסעות ניתנו בשל המצב הביטחוני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
אילוסטרציה. אוטובוסים וחרדים בירושלים צילום: אריה לייב אברהמס, פלאש 90

תלמידות בית ספר חרדי שנפתח במיוחד לתושבות שכונת קרית היובל בירושלים מקבלות הסעות בניגוד לדין, כך טוענים תושבים חילונים בשכונה וחברי מועצה בעיר בעתירה שהגישו לבית המשפט המחוזי בעיר. בעיריית ירושלים אמרו כי ההסעות ניתנו בשל המצב הביטחוני, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בית הספר "בית יעקב" בקרית היובל נפתח ב-1 בספטמבר לאחר מאבק ציבורי ומשפטי ארוך בין העירייה לבין תושבים חילונים ומסורתיים בשכונה, בשל שינוי בסטטוס קוו שהיה קיים במקום במשך שנים. בית הספר נפתח בשל טענה לצורך של תלמידות חרדיות המתגוררות בשכונה למוסד לימוד בקרבת ביתם.

אלא שעל פי הנהלים אומרים סגן ראש עיריית ירושלים יוסי חביליו המתמודד על ראשות העירייה וחברת המועצה לורן ורטון - שניהם מרשימת "האיחוד הירושלמי" - הסעות במימון ציבורי מגיעות לתלמידים עד כיתה ד' שמתגוררים יותר משני קילומטרים מבית הספר ומכיתה ה' במרחק של יותר משלושה קילומטרים.

לעתירה שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים הצטרפו גם הורים לתלמידים, חלקם מתגוררים בשכונה . פזית קרביץ , אם לשלושה ילדים תושבת קרית היובל, אחת מהעותרות אמרה: "מלבד המלחמה יש אצל שניים מילדיי שיפוץ בבית הספר והילדים לומדים מחוץ לשכונה. אנחנו ההורים אמונים על ההסעות שלהם. בעלי ואני עובדים במשרה מלאה ומעוניינים לקבל את מה שההורים של התלמידות החרדיות מקבלות בחינם מהעירייה. עיריית ירושלים צריכה לדאוג לביטחונם של כלל ילדי העיר, ולא רק לילדות החרדיות. אני קוראת מכאן לעוד הורים להצטרף לעתירה".

בעתירה נטען עוד כי תקציב ההסעות של תלמידות בית הספר ממומן מתקציב ההסעות לחינוך המיוחד. עו"ד יוסי חביליו סגן ראש העירייה הוסיף: "לא יתכן שתהיה אפליה כל כך בוטה בין התלמידות החרדיות שמקבלות הסעות בניגוד לקריטריונים, לשאר תלמידות ותלמידי ירושלים שלא מקבלים הסעות. הנימוק של עיריית ירושלים של שיקולי ביטחון מקומם עוד יותר. האם דם התלמידות החרדיות אדום יותר מהדם של התלמידים והתלמידות בירושלים? כל תלמידי ותלמידות ירושלים זכאים וזכאיות לביטחון. לכן הגשנו עתירה וצו מניעה זמני".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: נוכח המצב הביטחוני והחששות של הורים רבים החליטה עיריית ירושלים באופן קטגורי, שלא להפסיק הסדרי היסעים זמניים לתלמידים עד לאחר תום תקופת החירום, ובכלל זה גם לתלמידות בית יעקב. עיריית ירושלים לא החלה סידור חדש של היסעים, לקבוצה כזאת או אחרת, אלא פשוט המשיכה הסדרים קיימים. מטעמים אלה בלבד. כמו כן, כחלק ממעברי בתי ספר בין אזורים, עיריית ירושלים מסייעת באופן זמני לתלמידים ולהורים בבתי ספר להסתגל ולצלוח את תקופת המעבר תוך מתן סיוע בהגעה למוסד. הסיוע לבית הספר בית יעקב אינו סיוע ייחודי. כך נעשה גם בעבר".

הפופולריים