אחרי 132 יום

קיבוץ ניר עוז הודיע: יאיר יעקב נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בעזה

קיבוץ ניר עוז: יאיר יעקב נרצח ב-7 באוקטובר, גופתו בעזה
בת זוגו של יאיר, מירב טל, ושני בניו, אור ויגיל, נחטפו לרצועה ושוחררו במסגרת עסקת החטופים. עשרות משפחות חטופים התבצרו הלילה בכניסה לקריה בדרישה להיפגש עם ראש הממשלה וקבינט המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר יאיא יעקב
צילום: קיבוץ ניר עוז

קיבוץ ניר עוז הודיע הערב (חמישי) כי חבר הקיבוץ יאיר (יאיא) יעקב בן ה-59 נרצח במתקפת חמאס ב-7 באוקטובר וכי גופתו מוחזקת בידי הארגון בעזה. בת זוגו מירב טל ושני בניו אור ויגיל נחטפו לרצועה ושוחררו במסגרת עסקת החטופים. יאיר עבד במוסך של קיבוץ עלומים. מקיבוץ ניר עוז נמסר כי "הוא היה איש צנוע, פשוט, אוהב משפחה, אדמה ומוזיקה". 

בנו של יאיר, אור יעקב, פרסם הערב סטורי ברשת החברתית אינסטגרם ובו כתב: "אבא, אין לי מילים אחרות לתאר את זה ככה, אבל תשמור עליי בגן עדן. אוהב אותך ולא אשכח אותך לעולם. תמיד תהיה בלב שלי".

הסטורי של אור יעקב (צילום מסך)

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

עשרות משפחות חטופים התבצרו הלילה בכניסה לקריה יחד עם מאות אזרחים שהגיעו לתמוך בהן. המשפחות דרשו פגישה מיידית עם ראש הממשלה וקבינט המלחמה.

נכון להיום, 102 חטופים חיים ו-32 חללים שגופתם נחטפה מוחזקים עדיין על ידי חמאס בעזה. ממטה משפחות החטופים נמסר: "אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת יעקב. יאיר היה עובד אדמה שעסק בחקלאות רוב חייו. איש משפחה עם לב ענק שתמיד נכון לעזור לכולם. יאיר היה אנרגטי תמיד. עוד מילדותו, אהב ליהנות מהחיים,לשמוע מוזיקה, לשבת עם בירה קרה בשמש. אדם כזה שמוקף תמיד בחברים רבים. אח בכור, שתמיד שמר וגונן על אחיו הקטנים בנחת וברוך, ואבא דואג ואוהב לילדיו".

 

הפופולריים