כאן רשת ב

ניב נחשד כמחבל ונורה למוות: "רצינו שיכירו בו חלל צה"ל ונתנו לנו עוד סכין בלב"

ניב נחשד כמחבל: "רצינו שיוגדר חלל וקיבלנו עוד סכין בלב"
ניב איוס יצא להילחם במחבלי חמאס ובעקבות התרעה על רכב כחול עם מחבלים, כוחות מיוחדים "ריססו את רכבו" | האזינו לריאיון עם אביו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניב איוס
צילום: באדיבות המשפחה

ניב איוס נהרג בימים הראשונים של המלחמה לאחר שהחליט שהוא לא יכול להישאר בבית בזמן שחבריו מקבלים צו 8. "הוא קם בשבת בבוקר, ראה את המראות בטלוויזיה והיה נעול על זה", סיפר היום (ראשון) אביו, בני, לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם אביו של ניב איוס בכאן רשת ב

ביום ראשון בבוקר ניב דיבר עם חבריו מגדוד קרקל ואמר להם שהוא עוד מעט בא. "בדרכו ביום ראשון הייתה התרעה על רכב כחול אאודי עם ארבעה מחבלים, הוא היה לבד ברכב שלו, מזדה כחולה, ואז לצערנו הרב, כוחותינו המיוחדים זיהו את הרכב הזה בתור רכב של מחבל ולא חיכו הרבה, כיתת יורים ריססו אותו בכמויות אדירות", סיפר אביו, "בטלוויזיה אמרו שנטרלו את המחבל, רבע שעה לאחר מכן אחי קיבל טלפון ושאלו אותו 'למי שייך הרכב?' אמר 'שלי, אחיין שלי היה בו, מה קרה? למה אתם שואלים?', אמרו שהרכב בבדיקה וניתקו את הטלפון".

ניב ואשתו ליאור בשירותם הצבאי ביחד, צילום: באדיבות המשפחה

אחרי כמה דקות, אחיו של בני התקשר אליו ואמר לו שמשהו קרה לניב. "התקשרו משב"כ, שאלו את אותן השאלות. ענינו באותן תשובות ושאלנו שוב 'מה קרה?', אמרו שהם לא יכולים לתת פרטים ושהרכב עבר איזה אירוע", המשיך האב וסיפר כי הלך למשטרת אשדוד. "במשטרה בא איזה קצין שהיה בשטח אמר שהייתה טעות בזיהוי, מאף אחד באופן כללי לא שמעתי מה קרה לו בדיוק".

לא יודע מה ההתעקשות לא לתת לו את הכבוד הראוי - ניב גיבור ישראל

בני, אביו של ניב, גם היום דורש תשובות: "ארבעה חודשים וחצי אחרי האירוע, אף גורם ממשלתי לא נתן לנו פרטים. מעבר לזה, אנחנו ביקשנו הכרה שיהיה חלל צה"ל. הוא נקרא – מת בפעולות איבה. פנינו לעורך דין ולראש אכ"א, סורבנו ונתנו לנו עוד סכין בלב".

אביו של ניב ציין כי הוא "מקווה שמישהו יתעורר מלמעלה - אם זה שר הביטחון, ראש אכ"א. לא יודע מה ההתעקשות לא לקבל אותו בתור חלל צה"ל ולתת את הכבוד הראוי לניב כי הוא גיבור ישראל".

הפופולריים