תיעוד

שוד מזוין בירושלים: כפתו זוג לעיני בנם הפעוט, גנבו רכב יוקרה ודרסו שוטר

שוד מזוין: כפתו זוג, גנבו רכב יוקרה ודרסו שוטר
צעירים ממזרח ירושלים נעצרו בחשד לכך שתכננו את השוד המזוין ואף סיירו בבניין כדי לאסוף פרטים על הקורבנות ששדדו. בימים הקרובי צפוי להיות מוגש כתב אישום נגדם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: דוברות המשטרה

המשטרה פרסמה היום (ראשון) פרטים על שוד מזוין שהתרחש בירושלים לפני כחודש, במהלכו חשודים ממזרח העיר כפתו זוג לעיני בנם הפעוט, גנבו רכב יוקרה ודרסו שוטר במהלך מרדף. על פי החשד, בבוקר האירוע שני הצעירים רכשו מאפים ביום האירוע והגיעו לבית במתחם "הולילנד" שבשכונת רמת שרת בעיר בטענה שהם שליחים.

 > הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תיעוד: החשודים נערכים לשוד 

לאחר שנכנסו החשודים לדירה, הם תקפו את הזוג שמתגורר בבית באלימות ובאיומי נשק וכפתו אותם, כשבנם הצעיר עד למתרחש לאורך כל העת. לאחר מכן אספו וגנבו רכוש מהדירה - בין השאר מפתחות לרכב יוקרה שבבעלות המשפחה, ונמלטו מהמקום. שניים מהחשודים סחטו מהזוג הכפות את הקוד לרכב, בזמן שהשניים האחרים וידאו כי נמסר הקוד הנכון כשהם בחניון הבניין. מכונית היוקרה אותרה זמן קצר לאחר מכן, כשאחד החשודים נוהג בו בסמוך לגן סאקר בעיר. שוטר ניסה לחסום את דרכו של כלי הרכב וניגש אליו כדי לעצור את החשוד. הנהג, בן 18 ממזרח ירושלים, המשיך בנסיעה ודרס את השוטר. בתגובה, השוטר ירה לעברו ועצר אותו כשהוא פצוע באורח בינוני עם פגיעות ברגליו. מאוחר יותר, חשוד נוסף שהספיק להימלט מהרכב נעצר גם הוא. 

מחקירת המשטרה עלה כי ימים ספורים לפני השוד מספר מעורבים באירוע התכנסו כדי לתכננו - ואף סיירו במתחם כדי לאסוף מידע. בסוף השבוע האחרון ובתום החקירה, הוגשה הצהרת תובע נגד שלושה חשודים מטעם פרקליטות ירושלים - וכתב אישום נגדם צפוי להיות מוגש כבר בימים הקרובים. במשך כל החקירה, שהו החשודים במעצר.

 

הפופולריים