תלמידים בתיכון בצפון ת"א הפיצו תמונה מינית של מורה ותלמיד

תלמידים בצפון ת"א הפיצו תמונה מינית של מורה ותלמיד
המורה הגיש תלונה במשטרה לאחר שהופצה התמונה המפוברקת שלו • ארגון המורים השבית את הלימודים בתיכון לשעה ובבית הספר יקיימו שיחות הסברה עם התלמידים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונה מינית מפוברקת של מורה בתיכון בצפון תל אביב
צילום: ללא

מורה מתיכון בצפון תל אביב הגיש תלונה במשטרה לאחר שתלמידים הפיצו ברשת תמונה מפוברקת שלו עומד מול הלוח בה נראה שאחד מתלמידיו מבצע בו מין אורלי. כך דווח היום בסדר יום בכאן רשת ב. באותו תיכון לפני כשבועיים הורחק מורה אחר לאחר שהתקוטט עם תלמידים.

ארגון המורים השבית הבוקר את הלימודים בתיכון לשעה ובית הספר הודיע כי יקיים שיחות הסברה עם התלמידים. בחודשיים האחרונים בכמה ערים ברחבי הארץ נתפסו תלמידים שהפיצו תמונות פורנוגרפיות לכאורה של תלמידיות שבהן הדביקו את פניהן על שחקניות פורנו.

מנהל התיכון כתב להורי התלמידים: "לצערי, אנחנו עוסקים מאז אתמול במקרה חמור שאירע בשכבת י'. מדובר על פוסטים פוגעניים עם תכנים מיניים שתלמידים העלו ברשתות חברתיות על תלמיד אחר, שלחלקם מקושר גם מורה בבית הספר (בצורה מפוברקת, שקרית ופוגענית).

חשוב לציין שמדובר באירוע חמור שהוא גם עבירה פלילית - הן כלפי המורה והן כלפי התלמיד שהושפל. האירוע דווח לגורמים הרלוונטיים, והוא מטופל בצורה מקיפה מבחינה משמעתית. האירוע האחרון מצטרף למקרים נוספים שאירעו בתקופה האחרונה גם בשכבות אחרות בבית הספר. בכולם ניכר שישנם תלמידים ותלמידות שלא מבינים את האחריות הפלילית והערכית למעשיהם ומבזים ילדות או ילדים אחרים ברשת, גם באמצעות תמונות ערוכות בעלות אופי מיני. זאת ועוד, ניכר כי יש תלמידים.ות שאינם מבינים את המשמעות החמורה של פגיעה באנשי הצוות.

כאנשי חינוך ברור לנו שבראש ובראשונה אנו מחויבים לחינוך לכבוד הדדי ולשמירת חוק. בית הספר עושה וימשיך לעשות הכל כדי לשמור על תחושת המוגנות - הן של התלמידות והתלמידים והן של הצוות החינוכי - בגיבוי מלא של העירייה ושל משרד החינוך. אני מבקש שתקיימו עם הילדים והילדות בבית שיחה על המותר והאסור בהתנהגות ברשת ותעזרו לנו להעביר מסר ברור נגד השפלה של ילדים ומבוגרים".

ממחוז תל אביב שבמשרד החינוך נמסר כי מדובר באירוע חמור שמטופל בהתאם לחוזר מנכ"ל. התלמידים המעורבים באירוע הושעו ובמהלך השבוע יתקיים הליך משמעתי מקיף בעניינם בהשתתפות כל הגורמים המקצועיים. כמו כן, הוגשו תלונות במשטרה כנגד התלמידים והמחוז יפעל בהתאם לממצאים.

 

 

הפופולריים