פרשת האונס במלון הים האדום

22 שנות מאסר לרפאילוב ו-14 שנות מאסר למאירוב, המעורבים המרכזיים באונס הקבוצתי באילת

22 שנים ו-14 שנים למעורבים המרכזיים באונס הקבוצתי
רפאלוב, הנאשם המרכזי ו"יד ימינו" מאירוב, קיבלו עונשי מאסר כבדים ותשלומים של מאות אלפי שקלים לפיצוי כספי • האירוע אירע לפני כשלוש שנים וחצי במלון הים האדום באילת, במסגרתו עשרה הורשעו בתחילה ולאחר מכן אחד נוסף בעבירה של מעשה מגונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסי רפאלוב ואיליזר מאירוב
צילום: ללא

גזר דינם של איסי רפאילוב ואיליזר מאירוב, תושבי חדרה בני 26 ו-27, ניתן היום (שני) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, במסגרת פרשת האונס הקבוצתי באילת. רפאילוב הורשע בשני מעשי אונס, שתי עבירות של סיוע לאונס, מעשים מגונים ובעבירות פגיעה בפרטיות - ונגזר עליו עונש של 22 שנים עם פיצוי כספי של 200 אלף שקלים.

מאירוב הורשע באונס ואונס בצוותא - ונגזרו עליו 14 שנות מאסר ופיצוי כספי של 100 אלף שקלים. הדיון בבית המשפט היה בדלתיים סגורות. בסיום הקראת גזר הדין, המתלוננת ביקשה להביע את תודתה לשופטים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בבית הדין תיארו "תפנית חדה ומסוייטת בחופשה. נאשם 2, מחולל האירוע, הציג מצג כוזב כאילו הוא ייתן לה עזרה והוביל אותה לחדר. באותו חדר המוסר והאנושיות נותרו מחוץ לו. חולל גופה של המתלוננת. בחרו להיכנס תוך שידעו על הפגיעות בה, ולא רק שלא עצרו אלא השתתפו בפגיעה בצחקוקים, כשכל אחד הוסיף כמה טיפות שמן לבעירה. ליבם קשה ואיש לא חס עליה. זו המסכת מהקשות שנגלו בבית משפט זה. בחומרה, בהיקף ובמידת ההתפרקות של ערכים בסיסיים, חמלה ואנושיות".

"נאשם 1, איסי רפאלוב, היה עם נאשם 2, אליזיר מאירוב, בכל העבירות. קיימת ביניהם סימביוזה, הוא היה יד ימינו. דחינו את טענת ההגנה שלא נהגו באלימות נגד המתלוננות. אולם לא היה בכל המעשים. מעשי האונס הם פעולה תוקפנית ואלימה. קבענו בעונש גם את את שיקולי ההרתעה למען אחרים יראו וייראו. התייחסנו במעט לעבר הפלילי של הנאשמים. לא גילו אמפתיה למתלוננת, גם לא בטיעונים לעונש. הנזק ילווה את המתלוננת כל חייה", נכתב בגזר הדין.

האירוע החמור התרחש לפני שלוש שנים וחצי במלון הים האדום באילת. 11 נאשמו, 10 הורשעו בתחילה - ולאחר מכן אחד נוסף בעבירה של מעשה מגונה. בכאן חדשות פורסמו לראשונה עבירות המין הקודמות שבהן הורשע רפאלוב, שבין היתר אמר לשוטרת: "אני אאנוס אותך", לשני המעורבים במרכזיים יש עבר פלילי.

הרכב של שלושה השופטים, יעל רז לוי, גילת שליו ואהרון משניות, הביע בהכרעת הדין זעזוע כבר ותיארו את הנערה בת ה-16, ששכבה במיטה במלון הים האדום בעת המעשים: "גופה, פסל, חפץ". אותו הרכב שופטים נתן את גזר הדין לבן ה-17 שתקף מינית ילדה בת 10 ביישוב בנגב, גזר דין של 5 שנים, שזכה לביקורת ציבורית רבה מאוד והתקפות של בני משפחת הקורבן שאמרו שנפגעו מאוד מההחלטה.

 

הפופולריים