"הייתי עם אגם שלך בשבי, היא מוסרת לך 'מזל טוב'"

"הייתי עם אגם שלך בשבי, היא מוסרת לך 'מזל טוב'"
שלומי ברגר, אביה של בת ה-19 החטופה בעזה, בריאיון לכאן רשת ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אגם ברגר
צילום: מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים

שלומי ברגר, אביה של אגם בת ה-19 החטופה בעזה, סיפר היום (שלישי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב שאגם גולדשטיין אלמוג - ששוחררה משבי חמאס לאחר 51 יום, התקשרה אליו ביום ההולדת שלו ואמרה לו: "הייתי עם אגם שלך בשבי, ואגם שלך רוצה למסור לך מזל טוב".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים לעזה

אגם ברגר

"לאורך כל השבת אף אחד מאיתנו לא ידע מה קורה כי לא הצלחנו להשיג אף אחד. לא אותה ולא אף אחד שהיה בסביבה שלה", שחזר שלומי את בוקר 7 באוקטובר. "בהתחלה אתה אומר 'אוקיי היא במקום מוגן זה בסדר, יש בלגן והוא יעבור והיא תיצור קשר'. כשנכנסנו לערב וללילה התחושה שלי היתה גרועה מאוד. למחרת לקראת חמש בבוקר הגיע אליי סרטון בו אגם מובלת כשהיא אזוקה בידיים ומחבל אוחז בה ומעמיס אותה לג'יפ  - זה האות הראשון ממנה שהבנתי שהיא בחיים".

שלומי סיפר כי אות החיים הבא הגיע לאחר פעימות עסקת החטופים בשבוע של 24 ל-30 בנובמבר. "קיבלנו מסר ממשוחררות שהן היו עם אגם. לאותה נקודת זמן סך הכל היא הייתה בסדר. היא נפצעה בפנים ובפה לפי תמונות שיש לנו מיום החטיפה. המשוחררות אמרו שסך הכל לא רואים את הפציעה. אבל זהו, זו האינדיקציה האחרונה".

ברגר סיפר כי נפגש עם מספר חטופות ששוחררו: "שמעתי על רגעי משבר שהיו לה ואיך ביחד הן יצאו מזה. המחבלים שתו מבקבוקי מים ונתנו להן לשתות מהם, והיא לא רצתה לשתות מאותו בקבוק - היא פשוט נגעלה. ואז הסבירו לה שאם לא תשתה היא תתייבש וייקחו אותה משם לבית חולים, ואלוהים יודע מה יקרה, אז הכריחו אותה וגרמו לזה שהיא תשתה מים".

שלומי המשיך לספר כי דיבר עם חן גולדשטיין אלמוג ובתה אגם ששוחררו משבי חמאס לאחר 51 יום: "הן השתחררו ב-26 בנובמבר, זה במקרה היה היום הולדת שלי. פתאום אני מקבל טלפון ובצד השני אומרת 'שלום מדברת אגם, אני הייתי עם אגם שלך בשבי - ואגם שלך רוצה למסור לך מזל טוב', ככה פשוט נפתחה השיחה".

על החשש מהאלימות אותה עוברת אגם בשבי אמר שלומי: "אני לא יודע אם אגם לא עבר עליה כלום, או שהיא פשוט לא רצתה לשתף והחליטה שהיא תעשה את זה כשהיא חוזרת. יש בנות שכנראה לא רצו לשתף והסיבות שלהן ברורות. אני רק יכול לקוות ולהתפלל שהיא לא עברה שום דבר בפן המיני, חוץ מלהתפלל אין לי מה לעשות - וזה משהו שמאוד מטריד אותנו".

"לרסק את חמאס ייקח שנים כי אתה צריך להילחם באידיאולוגיה. חטופים פה אין שנים, אני לא יודע אם יש לחלקם זמן. זה בשביל התקומה של מדינת ישראל קדימה לא בשביל השמות הפרטיים שאחת מהן זה הבת שלי. היה מחדל אי אפשר להפקיר אותן בפעם השניה, הן הופקרו כבר פעם אחת", סיכם שלומי.

הפופולריים