אופק נהרג בידי חבר כיתת כוננות: "עדיין לא מבינים למה ירה בו"

אופק נהרג בידי כיתת הכוננות: עדיין לא מבינים למה ירה בו
טל אטון סיפר בריאיון לכאן רשת ב על הנסיבות שהובילו למותו של אחיו - ואומר כי הטענות של חברי כיתת הכוננות לא מסתדרות עם הממצאים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופק אטון
צילום: באדיבות המשפחה

אופק אטון הצליח לחמוק עם חברתו תמר מהטבח במסיבת נובה. השניים ברחו לקיבוץ עלומים ונכנסו לבית בו שהו זוג מבוגרים. על פי תחקיר שפורסם בעיתון "הארץ", כאשר חברי כיתת הכוננות ביישוב הגיעו לבית, אחד מהם ירה באופק בשוגג והרג אותו. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

אחיו של אופק, טל, התראיין הבוקר (ראשון) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "ממה שאני מבין הם היו בתוך מיגונית, ברחו מהטבח הנורא באזור המסיבה. הם רצו לברוח לכיוון הבית, הם עברו את מושב עלומים ואז הייתה שם ניידת ואמרו להם לחזור לכיוון הקיבוץ. הם חיפשו מקום להיכנס אליו ואופק פרץ לאחד מהבתים".

הריאיון המלא עם טל אטון בכאן רשת ב

"הם ראו ממ"ד נעול, בפנים היו בני זוג מבוגרים שקיבלו הודעות שיש מחבלים בקיבוץ ולא לתת לאף אחד להיכנס גם אם מבקשים לפתוח את הדלת - והם הזעיקו את כיתת הכוננות. תמר נכנסה לשירותים ואופק הלך להביא סכין בשביל לשמור עליה".

"באותו זמן שחילצו את בעלי הדירה, אחד מחברי כיתת הכוננות ירה, כשדלת הממ"ד הייתה סגורה. זאת אומרת כיתת הכוננות לא פתחה בכלל את דלת הממ"ד ולא שמה לב בכלל לאן היא יורה. אתה רואה שדלת הממ"ד מחוררת. כיתת הכוננות טוענת שהיה שם מאבק, שאופק התנפל על אחד מהם עם סכין, מה שלא היה ולא נברא. אני לא יודע על סמך מה הוא ירה, על מי הוא ירה ולמה".

בתגובה לתחקיר בעיתון הארץ אמר טל: "זה קנונית עלומים, כל מי שהיה בכיתת כוננות, מפקד כיתת הכוננות. מה שאני מבין זה שמה שהם מנסים, זה לכפות עליו עם איזה סיפור כיסוי. מאבק לא היה בתוך הבית, ההוא אמר שאופק קפץ עליו עם סכין. המבוגרת שהייתה שם אמרה שהסכין היה על השידה שלה, בכלל לא קשור לאזור. רוב הכדורים גם יצאו מדלת הממ"ד, כלומר הוא ירה על עיוור".

 

  

 

הפופולריים