מח"ש פתחה בבדיקה בעקבות התיעוד בו נראה פרש מצליף במפגין בקפלן

מח"ש פתחה בבדיקה בעקבות התיעוד בו נראה פרש מצליף במפגין
דובר המשטרה: "אין אלימות משטרתית - כרזנו וביקשנו מהמפגינים לפנות את הכביש, ברגע שהם לא נענו – היינו חייבים לפנות בעצמנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'רמי פורטנוי
צילום: ג'רמי פורטנוי

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה הבוקר (ראשון) בבדיקה יזומה, בעקבות התיעוד שפורסם אמש מההפגנה נגד הממשלה, שנערכה בצומת קפלן בתל אביב - בו נראה פרש של המשטרה כשהוא מצליף במפגין שנפל על הרצפה. 

תיעוד: פרש מצליף במפגין שנופל לקרקע (צילום: ג'רמי פורטנוי)

עינב, אמו של החטוף מתן צנגאוקר, אמרה בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, כי הגישה תלונה למח"ש על שימוש בכוח בלתי סביר בהפגנת משפחות חטופים בקפלן: "נפגענו ממכת"זית, הבת שלי, אני וחברתו של מתן, אילנה גריצ'בסקי - משוחררת משבי חמאס. אמרתי להם שזו משוחררת וזה לא עניין אותם". עינב הדגישה: "המשטרה איבדה אתמול רסן, אילנה מנסה לטפל בפוסט טראומה שלה מהשבי והמשטרה החזירה אותה אחורה".

יפעת קלדרון, בת דודתו של עופר קלדרון שנחטף לרצועת עזה, אשר נפגעה אמש ממכת"זית, אמרה בריאיון לליאת רגב בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב: "גם אחרי שצעקו להם שאלה משפחות החטופים, המכת"זית המשיכה לפעול. המזל שלי שהיה איתי חבר שפשוט שלף אותי הצידה". עוד הדגישה, כי לפני האירועים שהתרחשו לטענתה אתמול, המשטרה נהגה בצורה מכילה כלפי המפגינים: "השוטרים איבדו את זה - לא צריך להפעיל כוח לא על משפחות וגם לא על אזרחים תמימים". 

יפעת תיארה: "מאחורי היה חבר שהחזיק בשלט של עופר ופרש רמס אותו והעיף אותו על הרצפה – לא צריך להתנהג ככה, זו בושה למשטרת ישראל, הייתה שם אלימות לא הגיונית".

מוקדם יותר, דובר המשטרה אלי לוי, התייחס בריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב', להפגנה שנערכה בקפלן אתמול - ודחה את הטענה כי הופעלה אלימות משטרתית: "כרזנו וביקשנו מהמפגינים לפנות את הכביש, ברגע שהם לא נענו – היינו חייבים לפנות בעצמנו". לוי אמר כי "יש מוחים שאינם קשורים למחאה שהגיעו וחסמו את הציר והפרו את הסדר", והבהיר: "כל אירוע שיש בו שימוש במכת"זית נבדק, גם הסיפור של הפרש".

הפופולריים