הצעיר נלקח חזרה למעצר כי התובע המשטרתי הלך לערב גיבוש

הצעיר נלקח חזרה למעצר כי התובע המשטרתי הלך לערב גיבוש
סנגוריתו של נאשם בגניבת רכב ערערה על הארכת מעצרו - נציג המשטרה אמר שלא יגיע לדיון בשל אירוע ביחידה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בשבוע שעבר התייצב תובע משטרתי במשטרת עפולה, לדיון שגרתי להארכת מעצרו של צעיר תושב הצפון שנחשד בניסיון של גניבת רכב. במהלך הדיון ביקש נציג המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד בשמונה ימים, הסניגורית של החשוד התנגדה וטענה שמדובר בצעיר ללא כל עבר פלילי, שמכחיש כל קשר לאירוע ואף מסר אליבי. בית המשפט משתכנע באופן חלקי ומחליט להאריך את מעצרו ביומיים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מייד בתום הדיון, ממהרת הסניגורית להגיש ערעור על החלטת המעצר - ומעדכנת את נציג המשטרה על הדיון שנקבע באותו היום בבית המשפט המחוזי בנוף הגליל. התובע המשטרתי טען כי העצור נלקח חזרה למעצר וכי אין בכוונתו להופיע לדיון עקב ערב גיבוש משטרתי של היחידה.

השופט המחוזי מורן מרגלית כתב בתגובה: "אין בכוונתי בשום פנים ואופן לקבל את התנהלות המשטרה, אשר החליטה על דעת עצמה להתעלם מהחלטה שיפוטית, תוך שנציג המשטרה מעדכן את המזכירות שאין טוען משטרתי שניתן לשלוח לדיון בערר עקב ערב יחידה שמתקיים בתחנת עפולה. הדברים חמורים שבעתיים שעה שמדובר בעצור".

בית המשפט דחה את הדיון ביום, אלא שבשעות הערב ממהרת המשטרה לשחרר את העצור, עוד טרם הדיון.

ממשטרת ישראל נמסר: "ככל שמושמעת ביקורת שיפוטית, הרי שהיא נלמדת ובמידת הצורך מופקים הלקחים הנדרשים בהתאם.מדובר במקרה חריג שלא מדבר על הכלל ועם קבלת הפסיקה הופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

הפופולריים