היימנוט בת ה-9 מצפת נעדרת: "היא חילקה עלונים לבחירות ולא חזרה"

היימנוט בת ה-9 מצפת נעדרת: "היא חילקה עלונים ולא חזרה"
היימנוט חילקה עלונים של בחירות בבניין מרכז הקליטה בו היא מתגוררת. בתיעוד המצלמות בבניין היא נצפתה נכנסת, אך לא יוצאת • דודתה של הילדה לכאן רשת ב: "כל הדיירים אמרו שהיא הביאה להם עלון ומשם היא לא חזרה למעלה לביתה" • המפכ"ל: מבטיח שהמשטרה תהפוך כל אבן בניסיון לאתר אותה בריאה ושלמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היימנוט בת ה-9 מצפת
צילום: .

היימנוט קסאו בת ה-9 מצפת תועדה בפעם האחרונה שלשום (ראשון) ב-19:30 במצלמות נכנסת למרכז הקליטה בו היא מתגוררת עם משפחתה. אך מאז לא נודעו עקבותיה. המשטרה קיימה היום הערכת מצב בנוגע לחיפושים אחריה ומאות שוטרי המחוז ומתנדבים ממשיכים בסריקות הנרחבות בתוך מרכז הקליטה ומחוץ לו בניסיון למצוא אותה.

לדברי אחותה הגדולה, יארוס, בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, "במצלמה רואים אותה נכנסת למרכז הקליטה אבל לא רואים אותה יוצאת. אז אי אפשר לדעת אם חטפו אותה. חיפשנו בכל הבית, חפרנו בכל המחסנים והיא לא נמצאת. במשטרה חושבים שתכננו את זה כמו שצריך, שאולי הוציאו אותה מיציאה שהמצלמה בה לא עובדת טוב. אין סיכוי שהיא הייתה יוצאת לבד. היא מפחדת מהחושך". במקרה שהיימנוט שומעת, ביקשה אחותה למסור לה: "כולם מחכים לך ולחיוך שלך, מתגעגעים ואוהבים אותך".

האזינו לריאיון עם יארוס קסאו

עדן מוצ'ה, דודתה של היימנוט, סיפרה לאסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב,: "ביום ראשון האחרון היא נכנסה לבניין מרכז הקליטה כשאיתה עוד שתי בנות תאומות בגיל 7. הן התפצלו בשביל לחלק עלוני בחירות, ואז היא ירדה למטה וחילקה לכל דירה. כל הדיירים אמרו שהיא הייתה אצלם בפתח הדלת, אך היא לא חזרה לבית שלה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון עם עדן מוצ'ה

לדברי דודתה של היימנוט, המשטרה בודקת את התיעוד מהמצלמות שבסביבת מרכז הקליטה. בתיעוד רואים את היימנוט נכנסת לבניין, אך לא רואים אותה יוצאת. "היימנוט ילדה מאוד קשובה, היא לא תצא בלי אישור מההורים. היא קשורה למשפחה שלה מאוד, היא מפחדת מהחושך ובחיים לא תעשה משהו בלי אישור של אמא שלה", הסבירה עדן. 

המפכ"ל יעקב שבתאי וממ"ז צפון שוקי תחאוכה נפגשו בחפ"ק המשטרתי בצפת עם אימה ואחותה של היימנוט, והבטיחו להן כי המשטרה תהפוך כל אבן בניסיון לאתר אותה בריאה ושלמה.

אימה של היימנוט: "נראה שההיעלמותה הייתה מתוכננת"

מפקד תחנת משטרת צפת, סנ"צ איציק אבו חצירא, אמר לכאן רשת ב: "השקענו המון משאבים ומאמצים, יחידות מיוחדות, אמצעים טכנולוגיים. לא שוללים כלום כדי להגיע לקצוות חוטים. יש כמה כיוונים שנבדקים בעקבות עדויות מסביב. כל השכנים באותם הבניינים והדירות עברו חיפוש, כל הקומפלקס הזה נבדק".

מפקד יחידת הכלבים לישראל, מייקס בן יעקב, הוסיף: "אנחנו הופכים כל אבן ומרחיבים את הרדיוס גם לשטחים פתוחים מעבר. חייבים להמשיך ולהרחיב. הכלבים לא מובילים לשום מקום בחוץ. אבל הכול רלוונטי. אולי מישהו לקח אותה, צריך להיות פתוחים לכל האפשרויות".

משפחתה של היימנוט סיפרה כי היא שבה מטיול בבית הספר ואמרה לאימה שהיא עייפה. תחילה הניחו כי אולי נרדמה במקום באזור אך אפשרות זו נשללה. כלל הבתים בבניינים הסמוכים לביתה נסרקו וזוכו. צוותים של הסוכנות היהודית המפעילה את מרכז הקליטה וכן של משרד הקליטה והעלייה עשו דרכם צפונה לסייע בהערכת המצב. 

הפופולריים