פרשנות

המהלומה של לפיד, כאב הראש של ליאון בירושלים והניצחון של דרעי

המהלומה של לפיד, כאב הראש של ליאון בירושלים והניצחון של דרעי
יו"ר יש עתיד נכנס לקרב אבוד מראש בתל אביב וספג עוד מהלומה בכתפיו, מועצת העיר ירושלים הופכת להיות "חרדית" יותר - ודרעי שהשקיע בעיר הקטנה וניצח | 3 הערות על תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תל אביב הייתה עוד מהלומה ללפיד

יו"ר יש עתיד וראש האופוזיציה יאיר לפיד נכנס לקרב שהיה אבוד מראש. אחרי השקעה של מיליונים והצנחה של חברת מפלגתו אורנה ברביבאי למירוץ, שהיה נראה לעיתים שהיא אינה קשורה אליו, הלילה התברר ההפסד.

בתקופה שבה מפלגתו בשפל של שנים בכל הסקרים, לפיד לא הקשיב לעצות ולמי שאמרו לו לא להיכנס לקרב מיותר, ופספס את הסנטימנט של ה"בייס" שלו בתל אביב. ההפסד הזה עשוי להיות עוד מהלומה בכתפיו, של מי שעד לפני מספר חודשים כיהן כראש ממשלה ורצה לחזור בהקדם לתפקיד הבכיר.

לחץ וגלה מי ניצח ביישוב שלך

ירושלים - המועצה הופכת "חרדית" יותר

בבירת ישראל, לראשונה מזה שנים, לא התנהל קרב צמוד על ראשות העיר. ראש העיר המכהן משה ליאון זכה לאמון ניכר והצליח לאחד סביבו מגזרים שכמעט בכל הארץ התמודדו זה מול זה. אבל, ההתרחשות המעניינת הלילה הייתה דווקא בבחירות למועצה.

משה ליאון
משה ליאון

מועצת העיר ירושלים שאחרי הבחירות היא חרדית הרבה יותר. ראש העיר יצטרך לעשות להטוטים כדי להצליח לשמור על האיזונים בעיר הקודש. והפעם זה עשוי להיות מורכב אף יותר.

דרעי נשם לרווחה

עוד פוליטיקאי שהשקיע במרוץ לרשויות משאבים רבים הוא יו"ר ש"ס. המפלגה הזו שואבת את כולה במידה ניכרת מהרשויות, ודרעי סימן יעד אחד מרכזי. תוצאה של עלבון אישי, ציבורי, עדתי - הכל היה שם - דרעי השקיע משאבים אדירים בעיר הקטנה אלעד. עיר שהפכה לסמל במגזר החרדי.

אריה דרעי
אריה דרעי

ואכן, אחרי 8 שנים הצליחה ש"ס להזיז את ראש העיר ישראל פרוש לטובת מועמדה יהודה בוטבול. במרוץ הזה דרעי לא חסך במשאבים. הוא פשוט עשה כל מה שהוא יכול כדי להביא להדחה של פרוש. הלילה הוא נשם לרווחה, משל הצליח למנות ראש עיר של ש"ס בירושלים או בתל אביב.

הפופולריים