שר האוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט הלך לעולמו בגיל 87

שר האוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט הלך לעולמו בגיל 87
בייגה, שכיהן כשר אוצר במשך שתי קדנציות וכראש עיריית ערד במשך 22 שנים, הלך לעולמו בבית החולים איכילוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

אברהם (בייגה) שוחט הלך לעולמו בגיל 87, כך הודיע היום (ראשון) בית החולים איכילוב. בייגה הוא ממייסדי קיבוץ נחל עוז, לשעבר ראש מועצת העיר ערד במשך 22 שנים, חבר כנסת ושר האוצר במשך שתי קדנציות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בייגה, יליד תלן אביב ונשוי לתלמה ז"ל, הותיר אחריו שלושה ילדים ושבעה נכדים. ילדיו מסרו: "זכינו ואנו גאים להיות ילדים של אבא אוהב, שהיה חלוץ ומנהיג אמיתי. הוא היווה מופת ליושרה ולהתנהלות ערכית ופעל ללא ליאות לבנייתה של הארץ שלנו ולהשגת שלום בר קיימא".

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לו: "בייגה לא היה איש מילים כי אם ביצועיסט חסר מנוח. מי שרצה ללמוד על פועלו היה צריך פשוט להקשיב - לקול הילדים והצמיחה בערד, לשכשוך המים המותפלים, לרכבת הקלה והמכוניות הסואנות בכביש שש, לעשייה במפעלה של אינטל, לתוצרי המהפכה בתקציבים לפריפריה ולחברה, ולעוד ועוד יוזמות שאת פירותיהן יש לזקוף בין היתר לזכותו. לפני שבועות ספורים זכינו לציין יחד איתו את השקת ספרו האוטוביוגרפי 'בין מדבר לאוצר', במעמד שהזכיר לכולנו כמה עלינו ללמוד ממנו - מהתבונה, הישירות, היושרה, והיכולת להיות ענייני ולחשוב על טובת הכלל יחד, בשותפות, ובאחריות לכלל ישראל. לעד נזכור גם את אהבת חייו - רעייתו תמה, בתו של רה"מ לוי אשכול. תנחומים למשפחתו וכל אוהביו". 

בחודש אוגוסט האחרון, התראיין לתוכנית "קלמן וליברמן" בכאן רשת ב במלאת 30 שנים להסכמי אוסלו, והתייחס לכהונתו כשר האוצר בזמנים המתוחים.

עם חגיגות ה-70 למדינת ישראל, בייגה התראיין לתוכנית "70 פנים", וסיפר על פועלו למען המדינה במרוצת השנים- והתייחס למצב המדינה הנוכחי. 

הפופולריים