טיפול נפשי לשריונרים: מיזם ההנצחה לזכרו של יהל גזית

טיפול נפשי לשריונרים: מיזם ההנצחה לזכרו של יהל גזית
במסגרת המיזם, תינתן האפשרות לקבלת טיפול ללא תשלום לכל חייל במהלך שירותו הסדיר, בשנת הקבע או שנת השחרור הראשונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
באדיבות המשפחה
צילום: באדיבות המשפחה

אמו של סרן יהל גזית, סגן מפקד בחטיבת שריון שנפל בעזה, הקימה את "אור כי יהל" - מיזם שמטרתו לתת מענה טיפולי נפשי ללוחמי החטיבה. מיה, פסיכולוגית במקצועה, חברה לעמותת ברק של חטיבה 188 במסגרת הקמת הפרויקט, שיוצא לדרך בימים אלו לצד גיוס מטפלים בהתנדבות ושילוב גורמי מקצוע בבריאות הנפש של החטיבה. במסגרת המיזם, תינתן האפשרות לקבלת טיפול ללא תשלום לכל חייל במהלך שירותו הסדיר, בשנת הקבע או שנת השחרור הראשונה.

הטיפול יינתן בתיאום מול מערך בריאות הנפש בצבא, ויעזור לחיילים המתמודדים עם מצבים מורכבים בחייהם: פוסט טראומה, אובדנות ומצבי קיצון להמשיך לקבל את הסיוע מהקב"ן - בעוד מטופלים אחרים שחווים חרדות, לחצים, בעיות בזוגיות, בעיות מול ההורים, בעיות של גיל התבגרות מאוחר, יוכלו להיעזר במיזם. במסגרתו, ינתן מענה טיפולי נפשי עד שנה ללא תשלום, ויאפשר לחיילים משוחררים לקבל עד שנה מיום שחרורם. למיזם התנדבו עד כה מעל ל-200 מטפלים בעלי הכשרה מוכרת במשרד הבריאות.

יהל ואימו מיה גזית

"המלחמה הביאה את הצבא עד קצה גבול היכולת שלו לעזור לפצועים, להרוגים ולמשפחות השכול מבחינה נפשית", אמר רועי שפושניק יו"ר עמותת ברק. "בעזרת המיזם, תהיה יכולת לתמוך במערך הקב"ן להמשיך ולסייע ולתת מענה מיידי לחיילים בסדיר, וגם אחרי השחרור שלהם. מצאנו שהטיפול בלוחמי יום כיפור היה מאוחר מדי, והדבר השפיע ישירות על בעיות של פוסט טראומה שלא טופלו כמו שצריך. כעת יש לנו מענה מיידי לנחיצות להעניק טיפול נפשי ללוחמים הצעירים ולמנוע בעיות של היווצרות פוסט טראומה בעתיד".

 

סרן יהל גזית נפל בזמן מילוי תפקידו כסגן מפקד בגדוד 53 בשוג'עייה. יהלי, כך סיפרו עליו חייליו, היה מפקד קשוב שתמך בחייליו, התייחס אליהם בגובה עיניים. השם שניתן למיזם, "אור כי יהל", נלקח מספר איוב שומר על רוחו בהתייחסותו האישית לכל חייל באשר הוא ומסמל את מטרת הפרויקט - להאיר באורו של יהלי ולתת תקווה גם ברגעים בהם קשה וחשוך. זה מסר שיהלי העביר בחייו לחייליו, וגם בשירים שכתב ויוצאים בימים אלו לאור.

יהל גזית

מטפלים המעוניינים להתנדב במיזם מוזמנים לפנות למיה גזית בטל' 052-5531825
לתרומות: בנק אוצר החייל סניף 365 חשבון 233838

 

 

הפופולריים