הסודות של האסיר X: בתו של סוכן המוסד שהפך לרוצח על החיים עם פסיכופת

הסודות של האסיר X: בתו של הרוצח על החיים עם פסיכופת
סוכן המוסד לשעבר מרדכי מוטקה קידר הפך לאסיר X הראשון לאחר שרצח את איש הקשר שלו בארגנטינה. בתו החורגת מספרת: "ראיינתי 12 פושעים פסיכופתים בארה"ב - הוא היה המפלצת הכי גדולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

מרדכי מוטקה קידר נשלח בשנות החמישים לשליחות מודיעינית בדרום אמריקה מטעם המוסד, ועם שובו נעצר בחשד שרצח את איש הקשר שלו בארגנטינה בדם קר - יהודי מקומי בשם משה. קידר נשפט בדלתיים סגורות ונשלח ל-17 שנים במעצר בתנאי בידוד. עבור קידר נבנה בשנות ה-50 במיוחד ולראשונה אגף מבודד בכלא רמלה. הוא כונה "האסיר איקס", ועל כן מאז מעצרו נקרא האגף - "אגף האיקסים". אגף זה מיועד לאסירים בישראל אותם מעוניינים להחביא מעין הציבור.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לאחר שחרורו מהכלא, התאהבה בו תמר אפלבום, אלמנה צעירה ועשירה. תוך זמן קצר, כדי לבנות חיים חדשים, עברו השניים לאמריקה עם בתה של תמר, מיכל וולס, שהייתה אז בת תשע. בכתבה ששודרה בחדשות השישי בכאן 11, סיפרה וולס: "הוא אנס אותי שנים על בסיס שבועי. פחדתי לספר לאמא שלי כדי שלא 'יעלים אותי' כמו שהוא איים עליי שיקרה. היה הכי קשה להשתחרר מהפגיעה ומזה שאת מזהה את עצמך עם מה שקרה לך".

לכתבה המלאה של אמיר גרא בחדשות השישי:

 

מיכל סיפרה לבסוף לאמה תמר על שעשה לה אביה החורג, וזו החליטה כתוצאה לעזוב את קידר ואת ביתם המשותף. "הוא הונה אותי על כל צעד ושעל", סיפרה תמר. "לא הייתי מאמינה בחיים שאני כזאת טמבלית - גרמתי לילדים שלי לחיות תקופה עם מפלצת".

בשנת 2021 מת קידר מקורונה, בגיל 92, כשהוא בודד וחסר כל בארצות הברית. לימור, במאית הסרט התיעודי אודות חייה של מיכל, אמרה: "הוא לא הניח לה עד סוף ימיו. זה היה כל כך אכזרי בעיניי, כי הוא יכול היה לראות שהיא נאבקת להמשיך בחייה, ובכל זאת כל פעם היה שולח עוד פתק שבו הוא כותב לה שהיא אפס מאופס".

בעקבות חייה עם פסיכופת, ראיינה מיכל שורת פושעים פסיכופתים בארצות הברית. "באמת ניסיתי למצוא את הצד האנושי במפלצות, זאת הייתה הבעיה שלי - לקח שנים עד שקלטתי שאין צד כזה". היא סיפרה: "בסך הכל ראיינתי 12 פושעים, בהם בן-אדם שבישל תינוק במיקרו - ומכל המפלצות שראיינתי, מוטקה הוא המפלצת הכי גדולה".

 

הפופולריים