חמישה חודשים אחרי הטבח: מערכת החינוך בשדרות שבה לפעול

חמישה חודשים אחרי הטבח: מערכת החינוך בשדרות שבה לפעול
על פי הערכות העירייה ומשרד החינוך, יותר ממחצית מהתלמידים ישובו לבתי הספר והגנים. עם זאת, רבים מהחוזרים עדיין חוששים לביטחונם. המשטרה: "עשרות שוטרים וחיילים פרוסים בעיר כדי לתת ביטחון לתלמידים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדרות - 7 באוקטובר
צילום: ג'מאל עווד, פלאש 90

כחמישה חודשים מפרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר ומערכת החינוך בשדרות תשוב הבוקר (ראשון) לפעילות. הלימודים יפתחו בכמאה מוסדות הכוללים בתי ספר וגנים, זאת כאשר על פי הערכת עיריית שדרות ומשרד החינוך כ-60-70% מתלמדי העיר יחזרו ללימודים. כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב'.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ברקע הניסיונות להחזיר את השגרה למערכת החינוך בעיר, פרסה בה המשטרה עשרות שוטרים וחיילים "בכדי לתת ביטחון לתלמידים שחזרו הבוקר ללימודים בעיר". 

מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך, רם זהבי, העריך באופטימיות כי כ-80% מתלמידי שדרות יחזרו ללימודים עד סוף השבוע הראשון. עם זאת, רבים מההורים והתלמידים ששבו לגנים ולבתי הספר, עשו זאת בלב כבד כאשר הם חוששים לביטחונם האישי.

רעות אופיר, תושבת שדרות, סיפרה בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב על החששות לחזור לעיר - גם בחסות המענק הממשלתי: "כפו עליי לחזור לעיר עם אקדח לרקה - כנראה שהשיטה של להעביר מזוודות כסף, כמו שעשו לחמאס, מעבירים לתושבי העוטף".

מירי אסולין, מורה ותושבת שדרות ששלושת ילדיה שבו ללימודים אמרה לכאן חדשות: "יש רגשות מעורבים ואם זה היה תלוי בי לא הייתי חוזרת. אבל אני בעצמי מורה אז חייבת לחזור, התלמידים שלי מחכים". עוד סיפרה: "להגיד שיש תחושה של ביטחון בעיר - לא יודעת להגיד. קצת מלחיץ, הגדר עדין פתוחה למרות שאומרים שהגדילו את כיתת הכוננות ויש תחושה ערה של כוחות ביטחון, ברמה האישית אני חוששת".

ג'ורג' וגלית מתייב, תושבי שדרות שהתפנו לקריית גת עם שלושת הילדים, החליטו שלא להחזיר את ילדיהם ללמוד בבתי הספר בעיר: "כמישהו שעובד בעיר ושומע אנשים - יש אחוז לא קטן שלא חזרו ולא מתכוונים לחזור, לפחות עד יולי, עד הזמן שהמדינה אישרה את המתווה", אמר גורג'. 

הפופולריים