איש עסקים פרץ בבכי והאשים: מקורב לנתניהו עומד מאחורי ביטול הענקת פרסי ישראל

איש עסקים בבכי בכנסת: פרסי ישראל בוטלו בגלל מקורב לרה"מ
אייל ולדמן, שעליו המליצה ועדת הפרס לזכייה, טען כי איש העסקים שלומי פוגל לחץ לבטל את הענקת הפרסים באופן המוכר • פוגל: "ולדמן ראוי לקבל את פרס ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איש עסקים אייל ולדמן בוכה ועדת המדע פרס ישראל 3.3.24 F240303YS21
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סערת ביטול הענקת פרסי ישראל: איש העסקים אייל ולדמן, שעליו המליצה ועדת הפרס לזכייה בתחום היזמות, פרץ היום (ראשון) בבכי בוועדת המדע בכנסת וטען כי איש העסקים שלומי פוגל, המקורב לנתניהו, עומד מאחרי ביטול הענקת הפרסים השנה. עוד טען איש העסקים כי בידיו סימוכין רבים שמעידים על התערבות פסולה של שר החינוך יואב קיש בביטול.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לדברי ולדמן, "לאחר שנודע על כוונת הוועדה להמליץ על מועמדותי, הפעיל פוגל לחצים כבדים על מי מחברי הוועדה להמליץ על מועמדת אחרת מהמגזר הנכון. רק לאחר שהוועדה עמדה בלחצים כמעט בלתי-אפשריים שהופעלו עליה ודבקה בהחלטה להמליץ עליי, לא נותר לשר החינוך ברירה, אלא לבטל את כלל הפרסים. הזכייה שלי לא מצאה חן בעיני השר קיש ומקורבים לראש הממשלה, ואף ייתכן שבעיני ראש הממשלה עצמו, מאחר שאני מתנגד לממשלתו ולהפיכה הממשלתית".

"אני לא יכול לשתוק באשר להחלטה של שר החינוך, המדינה הזו חשובה לי", אמר ולדמן בדמעות, כשהזכיר את בתו ובן זוגה שנרצחו ב-7 באוקטובר.

נשיא האקדמיה הלאומית למדעים, פרופ' דוד הראל, אמר בדיון כי ההחלטה לבטל את הענקת הפרסים באופן המוכר היא לא גחמה פרטית של קיש, והדבר נובע לדעתו מאחר ש"לראש הממשלה ולשר החינוך אין חשק ללחוץ יד לאנשים שמתחו ביקרות על הממשלה".

מטעמו של שלומי פוגל נמסר בתגובה: "אייל ולדמן הינו אחד מבכירי ההייטק בישראל ובהחלט ראוי לקבל את פרס ישראל. לפוגל אין כל קשר להחלטה על ביטול הפרס".

הפופולריים