בעקבות ויכוח: בן 70 תועד כשהוא מצית בית עסק בירושלים

בעקבות ויכוח: בן 70 תועד כשהוא מצית בית עסק בירושלים
החשוד הגיע בשעות בוקר למקום העסק, שפך חומר דליק בכניסה, הצית אותו - ונמלט. עובר אורח שהיה במקום כיבה את האש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצתת בית עסק בירושלים
צילום: ללא קרדיט

תושב ירושלים בשנות ה-70 לחייו, נעצר בגיו עבירות הצתה בחשד שהגיע לבית עסק בשכונה גילה בעיר, שפך חומר דליק ופיזר אשפה סמוך לכניסה - ונמלט לאחר שהצית אותם. בבית המשפט הוגשה היום (ראשון) הצהרת תובע לקראת כתב אישום שצפוי להיות מוגש בימים הקרובים. 

מחקירת המשטרה עלה כי החשוד, שמתגורר סמוך לבית העסק ונהג להגיע אליו רבות, הגיע בשעות הבוקר, איתר בקבוק שהכיל חומר דליק והחל שופך אותו על רכוש העסק. בהמשך לכך, ריכז החשוד פסולת דליקה בצמוד לדלת הכניסה הראשית, הצית אש - ונמלט מייד לאחר מכן בעוד הלהבות החלו מתגברות.

עובר אורח ששהה בסמוך, הריח את ריח השריפה המתפשט, התקרב לעבר בית העסק וכיבה את האש. בכך מנע עובר האורח נזק כבד, מעבר לזה שנגרם כבר ממעשיו של החשוד, והוא הזעיק את השוטרים. בעלי העסק העביר למשטרה תיעוד של המעשה ממצלמות האבטחה שבמקום.

השוטרים הגיעו למקום מגוריו של החשוד וערכו חיפוש בדירה. במהלכו נמצא מעיל ירוק ובו קרע מתחת לשרוול - מעיל בעל סימנים הקושרים את החשוד למיוחס, וזאת לאחר שתועד עמו בזירת המקרה. בסיום איתור ממצאים נוספים הקושרים אותו למעשה, נעצר החשוד והועבר לחדר החקירות.

על פי המשטרה, החשוד ניסה להתל ולהכשיל את החוקרים. הוא נמנע בתחילה מלשתף פעולה, קם מכיסאו והטיח את עצמו על רצפת חדר החקירות, טען כי אינו חש בטוב וביקש להזעיק את גורמי הרפואה וחקירתו הושהתה. לאחר הגעתם של צוות מד"א, טען לפתע החשוד כי כלל לא ביקש לזמנם וסירב בכל תוקף לבדיקתו על ידם.

ממשטרת ישראל נמסר: "רואים בחומרה כל ניסיון פגיעה בציבור ובכלל זה פגיעה בבעלי עסקים ונמשיך לפעול בנחישות, במקצועיות ובכל האמצעים שברשותנו כנגד מקרים פסולים אלו של הצתה, גרימת נזק ואלימות באשר היא. הודות לאזרחות טובה וערנותו של אזרח שהבחין בשריפה, ופעל ללא שהות לכבותה, נמנע נזק כבד לבית העסק".

הפופולריים