האזינו

טעימה מתרחיש האימים: הודעות הוואטסאפ של עובדי חברת חשמל

טעימה מתרחיש האימים: הודעות הוואטסאפ של עובדי חברת חשמל
מנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר התייחס בריאיון לכאן רשת ב להפסקות החשמל בצפון - שנגרמו בעקבות ירי מלבנון • הילה, תושבת הצפון, תיארה את רגעי הלחימה אמש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

מנכ"ל חברת החשמל מאיר שפיגלר התייחס הבוקר (שלישי) להפסקות החשמל בצפון, שנגרמו אמש כתוצאה מירי רקטות מלבנון. שפיגלר הקריא בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, הודעות של עובדי החברה בשטח שנשלחו בקבוצת הוואטסאפ: "התכתובות מייצגות את מה שעובר על כל עובדי החברה יום יום, בוודאי בלילות, כדי לדאוג שהחשמל יוחזר מהר ככל הניתן".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"לא תמיד אנחנו יכולים להגיע עם הכלים הנדרשים כדי לתקן את הפגיעות בשטח", אמר שפיגלר. "לא תמיד אנחנו מחזירים את החשמל מבחינת הרשת, לפעמים עושים את זה באמצעות חלופות ורק ביום שלאחר מכן מחזירים את הרשת לפעולה מלאה. אנחנו מתאמים עם כל הגורמים הרלוונטים כדי למזער את הפגיעות בחשמל. אנחנו גם רוצים להחזיר את העובדים בריאים לבתיהם".

"עובדי חברת חשמל לא יושבים במשרדים, הם חייבים להיות בשטח. העובדים הם האנשים שנמצאים בשטח ואם השטח רווי מטחים של טילים שעלולים לפגוע באנשים שנמצאים שם, הם לוקחים על עצמם סיכון לא מבוטל, אבל הם לא חושבים פעמיים. אנחנו נוקטים בפעולות מקדמיות כדי למזער את הצורך להגיע לשטח", סיכם שפיגלר.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

הילה יעקב, תושבת הצפון שפונתה מביתה וחזרה לאזור מגוריה, סיפרה בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "היו יירוטים שעברו מעלינו, את הטילים לנהריה שמענו כאילו זה היה אצלנו במרפסת. אתמול התחילו אזעקות, היה מטח שהתרחב מהר ואז קפץ החשמל והתחלנו לשמוע את הבומים. הילדים נכנסו להיסטריה".

תרחיש העלטה – וההיערכות: "60% מהמדינה בלי חשמל"

בחדשות הערב בכאן 11 פורסמה הצצה מפורטת מאוד למה שעלול לקרות חלילה במדינת ישראל אם תיפתח מלחמה כוללת בחזית הצפונית לפי תרחיש הייחוס של רשות החירום הלאומית. שר הבריאות אוריאל בוסו ומנכ"ל משרדו, משה בר סימן טוב, הציגו היום לכלל הרשויות בישראל את התרחיש המפורט.

בישראל מתכוננים למספר עלטות והפסקות חשמל ביותר מ-60% משטח המדינה, הפסקות חשמל שיימשכו כ-48 שעות. בנוסף, הפסקות חשמל מקומיות צפויות להימשך בתרחיש כזה עד שלושה שבועות. ניהול הביקושים לחשמל, עשוי להביא לניתוקים מחשמל של שעתיים בין פעמיים לשלוש ביום בכל בית בישראל.

הפופולריים