מפיץ תיאוריית הקונספירציה הפסיד בתביעה של משפחת השוטר

מפיץ תיאוריית הקונספירציה הפסיד בתביעה של משפחת השוטר
אריה חלאתניק טען ברשתות החברתיות, כי אלון ברד שנרצח בטבח בפסטיבל הנובה, הוא איש שב"כ שעבד עם חמאס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההרס במסיבת נובה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

חמישה חודשים לאחר תחילת המלחמה הסתיימה היום (חמישי) קונספירציה שהופצה ביום בשבת השחורה, אשר במרכזה עמד אלון ברד, שוטר מבאר שבע שנפל בטבח במסיבת הנובה. כך דווח בתוכנית "בחצי היום" עם ליאת רגב בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
שמות הנופלים והנופלות

אריה חלאתניק, איש הייטק מנתניה, טען שברד הוא איש שב"כ, שעבד עם החמאס - ובגללו אירע הטבח. בעקבות הפרסום, המשפחה קיבלה איומים, זכרו של ברד הושחר - ואפילו הונחה לבנה בין גלגלי הרכב המשפחתי. בעקבות כך, אורלי אלמנתו של השוטר, תבעה את חלאתניק.

חמישה חודשים אחרי, הצדדים הגיעו להסדר - שפרטיו חסויים. מקורב למשפחה אמר: "זה מהדברים שמאוד הפריעו להחלמה. חשוב לה (אורלי) לקבל הכרה. היא הייתה צריכה לעזוב את הבית בזמן חודש האבל, עם ילדים קטנים - ולחפש דירה חדשה כי איימו עלייה ופרסמו את פרטי הילדים ברשת. הפוסט הפך לוויראלי. אין גבול לשפלות".

בבוקר 7 באוקטובר פרצו מרצועת עזה אלפי מחבלים של ארגון הטרור חמאס אל בסיסי צה"ל על הגבול, יישובים בעוטף ומסיבת הטבע "נובה" שנערכה סמוך לקיבוץ רעים. במהלך הטבח רצחו המחבלים 364 ממשתתפי הפסטיבל - וחטפו 44 מהם. על פי עדויות של שורדים, כוחות חילוץ וצוותים לזיהוי הקורבנות - המחבלים ביצעו בין היתר פשעי מין אלימים.

 

הפופולריים