כאן רשת ב

באוצר מתעכבים, המורים מוחים - ותלמידי התיכון משלמים

באוצר מתעכבים, המורים מוחים - ותלמידי התיכון משלמים
ארגון המורים הודיע על חידוש העיצומים. יו"ר הארגון רן ארז אמר בכאן רשת ב, כי משרד האוצר אינו עומד "בהסכמות שנקבעו לגמור את החתימה עד 1 בדצמבר", וכי זהו "ניצול של המלחמה ושל המצפון" של המורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון המורים העל יסודיים הודיע הבוקר (ראשון) על חידוש העיצומים, בשל כך שלא נחתם סופית הסכם שכר מחודש מול משרד האוצר. יו"ר הארגון רן ארז, אמר היום בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב: "במקום לגמור איתנו את ההסכם כפי שהתחייבו עד 1 בדצמבר - אנחנו נמצאים היום בתחילת הדרך. הם מנצלים את המלחמה והמצפון שלנו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון יו"ר ארגון המורים רן ארז בכאן רשת ב

בארגון המורים הצהירו כי המורים לא יזינו ציונים להנהלות בבתי הספר ולמשרד החינוך, על אף שהבחינות יתקיימו כסדרן. ספיר מוספי, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אמרה: "תלמידי התיכונים הם אותו דור הקורונה שישב ולמד בזום, שלא קיבלו ציונים במשך שנה וסיימו את השנה בלי תעודות. בלי טיולים שנתיים, בלי מסעות לפולין. אנחנו אותם תלמידים שאוספים את השברים מ-7 באוקטובר, ועדיין בעיצומה של מלחמת חרבות ברזל".

ההסכמות הושגו בקיץ שעבר לאחר מאבק ממושך ועיקש, ובראשו, ארז. "למעשה, מענישים אותנו על כך שלא הסכמנו לעבוד בהתנדבות בחופשת חנוכה. המורים משקיעים יום-יום במהלך המלחמה. המשכנו לעבוד על אף שהמורים פונו לכל מני מקומות, ובתי ספר התפזרו. תלמידים למדו בזום, והארגון תרם מחשבים – עשינו את זה בהתנדבות רבה. הדבר הזה נוצל בסחטנות רבה מאוד על ידי משרד האוצר", אמר יו"ר ארגון המורים. "בארגון עמלו במשך שנתיים על חידוש הסכם השכר החדש, ולאחר שהגיעו להבנות וסוכם נוסח - פרצה המלחמה". 

מי יציל את מערכת החינוך? האזינו ל"עוד יום"הפופולריים