היועמ"שית נגד ועדת פגסוס: הצטרפה לדרישה לצו ביניים נגד הוועדה

היועמ"שית נגד ועדת פגסוס: דורשת צו ביניים נגד הוועדה
בהרה מיארה אומרת כי בקשת הוועדה לקבל חומרים כוללת על פני הדברים גם נגיעה להליכים תלויים ועומדים, בניגוד לקביעת הביניים של בג"ץ והתחייבות הוועדה עצמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרשת פגסוס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה הצטרפה היום (שני) לדרישת העותרים להוציא צו ביניים נגד ועדת תוכנות הריגול. היועצת בהרב מיארה אומרת כי בקשת הוועדה לקבל חומרים, שנחשפה בכאן חדשות, כוללת על פני הדברים גם נגיעה להליכים תלויים ועומדים, בניגוד לקביעת הביניים של בג"ץ והתחייבות הוועדה עצמה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

היועצת המשפטית לממשלה כבר הביעה עמדתה וחששה מפעולת הוועדה כעלולה לשבש תיקים ובראשם את של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ועדת הבדיקה לפרשת הרוגלות פנתה בשבוע שעבר לשורת גופים בבקשה להעביר חומרים הרלוונטים לעבודת הבדיקה בתיק. הוועדה פנתה בדרישה לקבלת מסמכים, בין השאר ממשרד לביטחון לאומי, מ-NSO, מהייעוץ המשפטי לממשלה ומפרקליט המדינה, וכן פונה גם למשטרה בעניין.

במסגרת עתירה לבג"ץ נקבע בהחלטת ביניים כי הוועדה לא תעסוק, עד להחלטה אחרת, בתיקים פליליים תלויים ועומדים או פעולות שעלולות לפגוע בתיקים כאלה, אולם אין מניעה לקיים את השלבים הראשוניים של איסוף חומר, עבודת מטה והתארגנות.

בחודש ספטמבר זימנה ועדת הבדיקה לעניין תוכנות הריגול את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, להופיע כבר בישיבתה הראשונה. הוועדה פנתה ליועמ"שית כדי לתאם מועד לפגישה, שבה תציג את עמדותיה בנושא סמכויות הוועדה, עם דגש על עמדתה כי אין לוועדה סמכות לדון בתיקים מתנהלים.

 

הפופולריים