חשד לרצח בעפולה: גופת אישה נמצאה בדירה, בן זוגה ואחיו נעצרו

חשד לרצח אישה בעפולה: בן זוגה ואחיו נעצרו
האישה, בת 46, אותרה ללא רוח חיים ומותה נקבע במקום. במשטרה נפתח תיק על אלימות ביתית בחודש ספטמבר - אך האישה חזרה בה מתלונתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: דוברות משטרת ישראל

גופת אישה בת 46 עם סימני חבלה אותרה היום (שני) לפנות בוקר בדירה בעפולה. שוטרי מחוז צפון עצרו את בן זוגה ואחיו שנכחו בדירה, והיום הובאו בפני בית משפט השלום בנצרת, שהאריך את מעצרם עד יום ראשון. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי פרטי החקירה, מי שהזעיק את מגן דוד אדום היה בן זוגה של האישה בשנה האחרונה. על הגופה לא נמצאו סימני דקירה, והיא נשלחה לנתיחה לקביעת נסיבות המוות.

עו"ד עלאא עתאמנה, שמייצג את אחיו של בן זוגה של הנרצחת מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר כי "החשוד טוען כי אין לו קשר למותה של האישה. לטענתו הוא שהה בבית הוריו וישן כאשר אחיו העיר אותו וציין בפניו שהמנוחה לא מגיבה והוא בתגובה ביקש מאחיו להזעיק את כוחות ההצלה. אנו מקווים שהחקירה תסתיים במהרה והוא ישוחרר".

במשטרה קיים תיק חקירה על אלימות ביתית שהוגש בחודש ספטמבר. הנרצחת הגיעה לתחנת המשטרה וסיפרה: "הגעתי לבית אנחנו אוהבים לשתות יחד הבאתי בקבוק וודקה שתינו, הוא נתן לי בעיטה בגב". בן הזוג נעצר לחקירה וטען: "היא הכתה אותי ולאחר מכן יצאה מהבית לא נגעתי בה". אדם שלישי שהיה נוכח באירוע טען בחקירתו: "הם לא רבו הייתה אווירה טובה מאוד".

לאחר שהוארך מעצרו של בן הזוג בכמה ימים, הנרצחת הפסיקה לשתף פעולה - וחזרה בה מתלונתה.

משנה למנכ"לית שדולת הנשים, טל הוכמן: "עוד רצח שהופך את הלב והבטן. אישה בת 48 נמצאה אתמול ללא רוח חיים עם סימני אלימות בדירתו של בן זוגה בעפולה. צוותי הצלה הגיעו למקום וקבעו את מותה, והמשטרה עצרה את בן זוגה ואחיו בחשד לרצח. איך ייתכן שהדבר לא בראש סדר העדיפויות של הממשלה? מזמן עברנו את קריאת ההשכמה. מתחילת המלחמה אנו מתריעות על עלייה דרמטית ברצח נשים, מעל 75% במקרי הרצח ביחס לאותה התקופה אשתקד ועדיין הממשלה לא עושה דבר כדי למנוע את התופעה המזעזעת הזו. אנחנו קוראות שוב ושוב, יצרו ממשק בין משרד הרווחה למשטרת ישראל להעברת מידע על גברים אלימים והוציאו לפועל את חוק הפיקוח הטכנולוגי. עשו הכל כדי להציל את הנרצחת הבאה".

בתוך כך, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות אירוע אחר, של מציאת גופת אדם ברכב, סמוך לבית העלמין בראשון לציון. זהותו של הגבר, בשנות ה-40 לחייו, לא ידועה. לפי הערכות, גופת הגבר נמצאת כבר כשלושה ימים בחניון בית העלמין.

ביום שבת, נרצחה אודיה גבאי, תושבת קריית אתא בת 33 ואם לחמישה, עת שיצאה מבילוי במועדון בחיפה - בו עבדה בעבר. המשטרה עצרה מספר בני אדם בחשד למעורבות ברצח. על פי המשטרה, ייתכן שהירי בוצע על רקע קטטה שהייתה במקום מוקדם יותר, שכן אחד מבעלי המועדון נחשב כמזוהה עם ארגון פשע. גבאי אינה מוכרת למשטרה וההערכות הן שלא הייתה מעורבת בשום אירוע חריג שקדם לירי.

הפופולריים