מנהל סמינר לבנות בירושלים חשוד בעבירות מין בקרובת משפחתו

מנהל סמינר בירושלים חשוד בעבירות מין בקרובת משפחתו
המעשים התרחשו מאז שהמתלוננת הייתה בת 9 ונמשכו שנים. לדבריה, סיפרה למשפחתה על מה שקרה אך אלו ניסו להשתיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: Getty Images
צילום: צילום: Getty Images

יהודה וינברג מנהל סמינר "שיוויתי" לבנות בירושלים חשוד בעבירות מין בקרובת משפחתו כשהייתה קטינה. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רחלי, גיסתו של וינברג, הייתה רק בת 9 כשהחלו על פי החשד המעשים ונמשכו עד שהגיעה כמעט לגיל 15. וינברג חשוד שהיה נוהג לבצע בה מעשים מגונים ומעשי אינוס. לדבריה עם השנים סיפרה למשפחתה על מה שקרה אך אלו ניסו להשתיקה.

"הבנתי שהוא פגע בי כשהוא הרים את הבת שלי, היא הייתה בת שנתיים וחצי-שלוש", סיפרה רחלי, "שנים שאני זועקת לעזרה, שנים שאני פונה לכל מקום אפשרי, לחברים, לפסיכולוגים, כל מה שצריך כדי לרפא את הנפש שנרצחה כשהייתי ילדה. לא הייתה לי ילדות תקינה מגיל 9 עד 15. מבחינת המשפחה, הם מתעלמים מכל הסיפור. הם לא מוכנים להודות ולתת יד ומכחישים ומטייחים את הכל".

לפני כעשור עברה רחלי להתגורר בארצות הברית. לדבריה לפני כשנתיים הסכים וינברג ללכת לטיפול ואף מימן לה טיפול נפשי. "אני לא רציתי לחכות יותר והגשתי את התלונה, נשאר לי שנה עד להתיישנות. אני צועקת את זה שנים ואף אחד לא שומע אותי והחלטתי להפסיק את זה כדי שאדם כזה לא יסתובב ליד נערות, נשים וילדות".

רחלי העבירה למשטרה התכתבויות ועדויות התומכות בדבריה. וינברג נעצר לפני כשלושה שבועות ושהה במעצר כעשרה ימים. לדברי עו"ד שלומי בן דור שמייצג את החשוד, מדובר בסחיטה: "מדובר בתלונת שווא על אירועים שהתרחשו לכאורה מלפני 24 שנים. מרשי מכחיש את כל המיוחס לו וטוען כי במשך שנים הוא ומשפחתו נסחטו על ידי המתלוננת. מדובר במתלוננת יחידה על אף שבית המשפט אישר פרסום הפרשה. מרשי אדם מכובד, מנהל סמינר אשר מעולם לא דבק בו רבב".

בסוף השבוע הסתיימו ימי מעצר הבית של וינברג וכעת מבקשת המשטרה להרחיקו מהסמינר שאותו הוא מנהל ומעיסוק עם נערות למשך 3 חודשים. בארגון מגן שמלווים את רחלי מסרו: "ההחלטה האמיצה של האישה להוציא את האמת על מעשיו החמורים לכאורה של החשוד שהינו אדם בעל מעמד בקהילה- מסייעת לריפוי הקהילה כולה".

הפופולריים