הותר לפרסום

נקבע מותו של רנ"ג אורי מויל, שנרצח בפיגוע בבית קמה

נקבע מותו של רנ"ג אורי מויל, שנרצח בפיגוע בבית קמה
מויל בן ה-51 התגורר בדימונה ושירת מנהל עבודה במחלקת טכנולוגיה ואחזקה בבא"ח נח"ל. הוא נדקר ונפצע אנושות בידי מחבל בצומת בית קמה, אך הצליח לנטרל אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיר מויאל שנרצח בפיגוע בבית קמה 14.3.24
צילום: מתוך הפייסבוק של ראש עיריית דימונה

רנ"ג אורי מויל נרצח היום (חמישי) בפיגוע בבית קמה. מויל בן ה-51 התגורר בדימונה ושירת כמנהל עבודה במחלקת טכנולוגיה ואחזקה בבא"ח נח"ל. המחבל התגנב מאחורי מויל בעת שחיכה בתור בארומה ודקר אותו בצוואר. מויל נפצע אנושות אך הצליח לנטרל את המחבל. המחבל הוא פאדי אבו אלטייף, אזרח ישראלי ממוצא עזתי בן 22 המתגורר בישראל מאז שנת 2019, והוא חוסל באירוע. כמה מבני משפחתו של המחבל עוכבו לחקירה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, ספד למויל: "דימונה מרכינה ראש. רנ"ג אורי מויל נרצח בידי בן עוולה. אורי נולד וגדל בירוחם ועבר להתגורר בדימונה. הוא שירת כרס"ר בכיר בבא"פ נח"ל ועשרות אם לא מאות חיילים עברו דרכו והוא היה להם למשענת ולעזרה. נוצרה בינינו קירבה אישית כאשר אורי היה זמין וקשוב לכל צורך שעלה מאיתנו עבור חייל.ת בני דימונה וירוחם ונענה בחיוב וברצון לכל פניה. תושבי דימונה וירוחם כואבים את הירצחו, השם יקום דמו".

אמו של המחבל מרהט ואביו תושב הרצועה ואף שוהה בה בימים אלה לאחר שנכנס לשטח עזה טרם פרוץ המלחמה. אבו אלטייף הגיע למקום הפיגוע מרהט ברכיבה על קורקינט. עתירה של המחבל להיכנס לעזה נמחקה על הסף בסוף אוקטובר.

לדברי מפכ"ל המשטרה, יעקב שבתאי, בזירת הפיגוע, "עד גיל 18 המחבל גדל ברצועת עזה. לפני ארבע שנים הוא עבר לארץ, קיבל תעודה כחולה והתחתן". שבתאי קרא לציבור "לגלות ערנות לאנשים חשודים". כוחות משטרה פשטו על בית המחבל ברהט ואספו ממצאים לחקירה.

הפופולריים