הפלג הירושלמי הפגין נגד גיוס בני ישיבות; 4 נעצרו

הפלג הירושלמי הפגין נגד גיוס בני ישיבות; 4 נעצרו
כ-200 פעילי הפלג הירושלמי הפגינו בכניסה לבירה וחסמו את מעבר הרכבת הקלה, ולאחר מכן עשו את דרכם לגשר המיתרים וביצעו חסימות גם שם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חרדים מפגינים נגד הגיוס בגשר המיתרים
צילום: -

כ-200 פעילים מהפלג הירושלמי הפגינו היום (שני) נגד גיוס בני ישיבות בצומת הרחובות שרי ישראל ויפו בכניסה לירושלים. המפגינים חסמו את מעבר הרכבת הקלה במקום, דבר שיצר שיבושי תנועה באזור. ארבעה מפגינים נעצרו עד כה. המפגינים עשו את דרכם לכיוון גשר המיתרים וצומת הגשר נחסמה לתנועה. המשטרה הפעילה כוח רב מאוד במקום יחד עם כוחות יס"מ ומג"ב ואף הפעילה בואש, וההפגנה פוזרה לקראת השעה 19:00 בערב. 

מהמשטרה נמסר כי המפגינים קראו לעברם "נאצים", "תמותו בעזה" ו"מחבלים". עוד אמרו במשטרה כי אחד ממפרי הסדר גרם נזק לרכב חולף וכי לאחר שהתעוררה המולה במקום פגע נהג הרכב באחד מהמפגינים ברגלו. 

 

 

ההפגנה בכניסה לירושלים (צילום: דוברות המשטרה)


עוד נמסר מהמשטרה כי צומת הרחובות שרי ישראל ונורדאו נפתחו לתנועת כלי רכב, לאחר שעשרות מפירי סדר העתיקו את מחאתם אל סמוך לגשר המיתרים. "המוחים חוסמים את הצומת ומשבשים את תנועת כלי הרכב בכניסה לעיר. כוחות משטרה שנמצאים במקום, נערכים לפיזורם על מנת לאפשר לציבור משתמשי הדרך את המשך תנועתם. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את המחאה כחוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק", נכתב בהודעת המשטרה. 

הפופולריים