פרקליט אזרחי עוכב לחקירה בחשד לקשירת קשר לביצוע ירי

פרקליט אזרחי עוכב לחקירה בחשד לקשירת קשר לביצוע ירי
הפרקליט בשנות העשרים לחייו, נחשד שהשתמש בכוחו כדי לפגוע תדמיתית בבן זוגה של גרושתו. בנוסף נחשד הפרקליט בשימוש לרעה בכוח המשרה, וגם במרמה והפרת אמונים בחקירתו הכחיש שהשתמש שלא כדין במידע אליו היה חשוף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב 433
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, עיכבה היום (שלישי) לחקירה פרקליט אזרחי מפרקליטות חיפה, בשנות העשרים לחייו, לאחר שהוגשה נגדו תלונה במשטרה, בגין שהשתמש בכוחו כדי לפגוע תדמיתית בבן זוגה של גרושתו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עובד הציבור נחשד, בין היתר, גם בשימוש בקשירת קשר לביצוע ירי באמצעות עבריינים, במטרה לבצע ירי לעבר בן הזוג לרעה בכוח המשרה, ובמרמה והפרת אמונים. בחקירתו עומת הפרקליט עם אחת העדות. בעימות הוא הכחיש שעשה שימוש שלא כדין במידע רגיל אליו היה חשוף, כדי לפגוע בבן זוגה של גרושתו תוך פניה לגורמים שלישיים שיפעלו נגדו.

עוד לפני חקירתו במשטרה, גורמים בסביבת הפרקליט אמרו שהוא העריך שייחקר בקרוב, ונערך לכך. פרקליטיו של החשוד, שאדי סרוגי, מיכאל כרמל, ותמי אולמן: הפרקליט מכחיש כל קשר לחשדות נגדו, מדובר בטענות מופרכות, המשטרה מתבססת על מידע מודעיני לא מבוסס, ועל אנשים מפוקפקים, הפרקליט בטוח שהכל יסגר נגדו ויחזור לשירות המדינה.

מוקדם יותר היום, הפיץ פרקליט המדינה עמית איסמן איגרת לכלל עובדי הפרקליטות, שם התייחס לפרשה: "מדובר בחשדות חמורים אשר אם יתבררו כנכונים, עומדים בניגוד מוחלט לדרכה של הפרקליטות. היועמ"שית קיבלה את עמדתי שנכון שאירוע זה לא יטופל על ידי הפרקליטות. ככל שהחקירה תלמד כי הפרקליט פעל בניגוד לחוק, הרי שיהיה מקום למצות עמו את הדין עד תום. אדגיש את המובן מאליו: לא נוכל להשלים עם הפרת חוק, קלה כחמורה. נוכח חומרת העבירות הלכאוריות, פניתי בבקשה לבחון את השעייתו של הפרקליט, עד לתום בירור הדברים."

פרקליט שהוזעק ללהב 443 הסביר "לידיעתי אין בכוונת המשטרה לבקש את הארכת מעצרו". במסגרת החקירה בה מעורב עובד בשירות המשפטי הציבורי, עוכבו חשודים ועדים נוספים.

הפופולריים