"פצעה נפשית לכל החיים"

חמש שנות מאסר לגננת מתעללת מבאר שבע

חמש שנות מאסר לגננת מתעללת מבאר שבע
רותי סלאם, בת 64, הורשעה בפגיעה ב-17 ילדים עד גיל 3 • אחת האימהות שיתפה לאחר מתן גזר הדין: "הבת שלי כבר 4 שנים מטופלת בגללה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רותי סאלם
צילום: ללא

חמש שנות מאסר בפועל נגזרו היום (רביעי) על הגננת רותי סאלם מגן רננים בבאר שבע ופיצוי של 170 אלף שקלים שיחולקו בין 17 ילדים עליהם הוגש תסקיר. ב-5 במאי עתידה להיכנס סאלם לכלא נווה תרצה. סאלם הורשעה ביוני 2023 ב-41 סעיפי התעללות ותקיפה של 27 פעוטות שתועדו בשבועיים וחצי בלבד: שתי עבירות התעללות, חמש עבירות תקיפת קטין חסר ישע ועשרות עבירות של תקיפה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הפרשה התפוצצה בנובמבר 2020 בגן רננים, אז אמא מהגן, שני טואב, חשדה כי משהו קורה בגן, הציפה את חשדותיה בפני סייעת שעבדה במקום וזו אישרה את הדברים. באותו היום טואב הגישה תלונה למשטרה ולאחר לקיחת המצלמות התגלה כי סאלם פגעה בפעוטות בגילאי 10 חודשים עד שלוש שנים בתקופה של שבועיים וחצי אלו בלבד תועדו במצלמות.

שני מסרה לאחר גזר הדין כי "ארבע שנים הגיעו היום לסיומם. כל דיון מטלטל וקשה לנו מאוד ואנחנו שמחות שהגיע הדיון האחרון והיום ניתן העונש שלה. הילדים שלנו ואנחנו סובלים יום יום מהמעשים שלה, מתמודדים עם ההשלכות ולצערנו את זה אף אחד לא יוכל להחזיר לנו. אנחנו במציאות יומיומית קשה מאוד אבל הידיעה שהיא במאי הקרוב נכנסת לכלא מקלה עלינו כמובן. יש לנו דרך ארוכה לשקם את הילדים שלנו, לשקם את המשפחות שלנו, כל כל הבית מתמודד עם מה שקרה לנו בגן אבל אין ספק שהיום נסגר המעגל ונוכל לנסות להתחיל להחלים ממה שהיא עשתה לנו".

מטה המאבק למען הילדים המלווה את ההורים שנים ארוכות: "עוד מתעללת היום קיבלה את המגיע לה. 41 עבירות של פגיעה בפעוטות, זהו מספר עצום, גם אם מחולק לרוב תקיפות ושני סעיפים של התעללות. בשורה התחתונה, מדובר בילדים שבמקום לקבל חום ואהבה ספגו רוע טהור. בית המשפט היום העביר מסר ברור כי כל מי שתפגע בילדים תישלח לשנים בכלא ואין ספק שהחמרת הענישה חלה כאן. חשוב לזכור כי הילדים שלנו גם היום נמצאים במערכת פרוצה, כשהמצלמות משמשות ככלי ראיתי ולא מניעתי וחייבים לשנות זאת. חייבים לעצור את ההתעללות כשהיא מתחילה ולא להוכיח אותה כשהמתעללת נתפסת ועל כך לא נוותר, אנחנו נמשיך לפעול לשינוי חוק המצלמות כי הילדים עדיין מופקרים".

הפופולריים