הותר לפרסום שמו של אחד החשודים בפרשת ייבוא הביציות מגיאורגיה

הותר לפרסום שם אחד החשודים בפרשת ייבוא הביציות
הפרופסור דוד בידר הוא אחד מהחשודים. יש חשוד נוסף שטרם הותר שמו לפרסום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופ' דוד בידר
צילום: ללא

הפרופסור דוד בידר חשוד בפרשת ייבוא הביציות מגיאורגיה, כך הותר היום (שישי) לפרסום. יש חשוד נוסף בפרשה אך שמו טרם הותר לפרסום. בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון היום בערר שהגישו באי כוחם של החשודים, זאת לאחר שבית משפט השלום התיר לפרסם את שמו לבקשת המשטרה שטענה כי מדובר בצעד הכרחי לחקירה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תגובת עורך הדין שי רודה שמייצג את החשוד: "למרות החלטת בית המשפט בדבר פרסום שמו של בידר, הוא עדיין עומד איתן בגרסתו וטוען כי לא ידע שהביצית עם מחלות גנטיות. יתרה מכך, החלטת הפרסום נובעת לצורך הרגעת הציבור בלבד".

הפרופסור חשודים בכך שהפרו מטופלות ישראליות בביציות שיובאו מגיאורגיה ונושאות את המחלה הגנטית המופיליה (B), כך פורסם לפני מספר ימים על ידי משרד הבריאות והמשטרה.

בנוסף לכך חוקרים של משטרת ישראל הגיעו למרפאה בה בוצעה תרומת הביציות בגיאורגיה. מסמכים ורשומות שנתפסו בחקירה, חיזקו את החשד כי הרופא הבכיר ואיש המעבדה הבכיר ידעו על כך שתורמת הביציות היא נשאית של גן ההמופיליה - ובכל זאת המשיכו בתהליך ההפרייה במטופלות ישראליות.

הפרקליטות הגיאורגית כי הרשויות במדינה אספו מסמכים ומידע אלקטרוני מהמרפאה בה בוצעה תרומת הביציות והוסיפה כי "פעולות החקירה נמשכות וכוללות תשאול אזרחים גיאורגים וישראלים על תקן עדים".

הפופולריים