חשש באקדמיה

בצלאל תפטר מרצים בשל מעבר למבנה חדש? "ההוצאות גלשו"

בצלאל תפטר מרצים בשל מעבר למבנה חדש? "ההוצאות גלשו"
הנהלת האקדמיה הודיעה למרצים כי המוסד שוקל קיצוצים בשל המעבר למבנה החדש - שתכנונו ובנייתו ארכו שנים: "נכנסנו לגירעון, יש לכך השלכות הנוגעות למשרות ולתנאי העבודה שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קמפוס בצלאל החדש
צילום: אביעד בר-נס

האקדמיה לאומנויות בצלאל הודיעה כי היא בוחנת בימים אלה שורה של קיצוצים בשל בעיות כלכליות, שעלולה להוביל לפיטורי מרצים. כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה על ידי כתבינו לירן כוג'הינוף ומיכל שטורכן, בתוכנית "גם כן תרבות" עם ענת שרון בלייס בכאן תרבות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הקיצוצים עליהם הודיעו בבצלאל נבעו לטענתם בשל בנייתו ארוכת השנים של המבנה החדש של האקדמיה, שגררה בעיות כלכליות גם אחרי השלמתו וחניכתו. המהלך שאותו שוקלים להוציא לפועל במוסד צפוי לכלול צמצום במספר המרצים וביטול השעות הנוספות לעובדים מנהליים - בין השאר כדי לממן את תחזוקת המבנה שממוקדם במרכז ירושלים.

הנהלת האקדמיה החלה בסבב פגישות עם ועד העובדים ועדכנה לקראת שנת הלימודים הבאה כי המוסד נמצא בגירעון. "אנו נמצאים בפתחה של תקופה מאתגרת במיוחד. האקדמיה נכנסה לגירעון, ויש לכך השלכות הנוגעות למשרות שלנו, לתנאי העבודה, וכן לפגיעה באיכות ההוראה", נכתב במצגת שהועברה למרצים בבצלאל. "בעקבות כך, נוצר עקב המעבר לבניין החדש, הוצאות תפעול שגלשו הרבה מעבר לצפי, וסיבות נוספות".

מבצלאל נמסר: "הקמפוס החדש של בצלאל הוא פרויקט מהגדולים שנבנו במערכת ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות והינו בית ראוי, מתקדם ותואם את צרכי האקדמיה והסטודנטים הלומדים בה, היום ובעתיד. המבנה הוקם הודות למאמץ של שנים ארוכות עבור הסטודנטים והסטודנטיות והוא מהווה תשתית אקדמית יוצאת דופן.

"כצפוי ועל פי ההערכות המוקדמות, עלות התפעול של הקמפוס החדש גבוהה משהיתה במבנה הישן. לצד זאת, יש צרכים ועדכונים שאנו לומדים אותם עם ההתאקלמות. ראוי וחשוב גם לציין כי בימים קשים אלה, לאור המציאות הכלכלית במדינה והקיצוצים המתוכננים בתקציבי הממשלה, ולנוכח ההכרח והאחריות שאנו רואים בשמירה והגנה על מעמדן של האמנות והתרבות בישראל היום, אנו מתנהלים באחריות פיננסית ונוהגים בזהירות יתרה בכל הוצאה והוצאה", הוסיפו מבצלאל. 

הפופולריים