קשה לקריאה

עמית סוסנה ששוחררה משבי חמאס: "התעללו בי מינית בשבי"

עמית סוסנה ששוחררה משבי חמאס: "התעללו בי מינית בשבי"
סוסנה סיפרה לניו יורק טיימס שאחד המחבלים הכריח אותה לבצע בו אקט מיני באיומי אקדח. מחבל אחר היה שואל בעקביות על תזמון המחזור שלה, וכשהוא היה נגמר הוסיפה לומר כי היא מדממת. עוד סיפרה כי אחד המחבלים נהג להרים את חולצתה ולגעת בה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Capture.JPGגדשש2232
צילום: צילום מסך

החטופה עמית סוסנה ששוחררה משבי חמאס, חשפה היום (שלישי) בריאיון לעיתון ה"ניו יורק טיימס" שהתעללו בה מינית בשבי. סוסנה שיתפה על הבוקר הנורא, ב-24 באוקטובר, בו המחבל מוחמד תקף אותה מינית, גרר אותה באיומי אקדח מהמקלחת לחדר הילדים, הצביע עליה עם האקדח והכריח אותה לבצע בו אקט מיני.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

סוסנה סיפרה כי שהתה באמבטיה כשמוחמד נכנס לחדר. "הסתובבתי וראיתי אותו עומד קרוב אליי עם האקדח", סיפרה. היא הושיטה יד אל המגבת כדי לכסות את עצמה, כשמוחמד התקרב אליה כדי להכות אותה. "הוא אמר 'תורידי את המגבת' ובסופו של דבר הורדתי אותה. הוא הושיב אותי על שפת האמבטיה. סגרתי את הרגליים והתנגדתי, אבל הוא המשיך להכות בי באגרופים והצמיד את האקדח לפנים שלי, ואז גרר אותי לחדר השינה".

בשלב זה, מספרת עמית, מוחמד הכריח אותה לבצע בו אקט מיני. לאחר התקיפה הוא יצא מהחדר כדי לשטוף את עצמו והשאיר את עמית עירומה, לבדה בחדר החשוך. כשחזר לחדר הביע חרטה ואמר: "אני רע, אני רע, אל תספרי לישראל". באותו היום חזר מוחמד לחדר והציע לה אוכל, אבל היא סירבה להצעותיו כשהיא שוכבת במיטה ובוכה. 

המחבל התוקף נהג לישון מחוץ לחדרה של עמית ונכנס לעיתים כשהוא לבוש בתחתונים בלבד ומציע לעסות אותה. מוחמד שאל את סוסנה באופן יומיומי על המחזור שלה, וכשזה היה נגמר היא שיקרה ואמרה לו כי היא עדיין מדממת. כבר ימים ספורים לאחר החטיפה המחבלים שאלו אותה על חיי המין שלה, כשלפעמים אחד המחבלים היה יושב על מיטתה, מרים את חולצתה ונוגע בה.

סוסנה הוחזקה לבד בחדר ילדים, קשורה בקרסולה השמאלי, והיא עברה בין שישה מקומות שונים לפחות - בהם בתים פרטיים, משרד ומנהרה. באחד מהמקומות היא הוחזקה בידי חוטפים ששמו אותה בין שתי ספות והכו אותה.

הריאיון של עמית סוסנה לניו יורק טיימס התקיים באמצע חודש מרץ, וארך כשמונה שעות. הניו יורק טיימס ציינו כי עדותה עקבית עם העדות שסיפקה לרופאים והעובדת הסוציאלית שפגשה פחות מיממה לאחר שיחרורה מהשבי. סוסנה אמרה כי החליטה לדבר עכשיו, בכדי להעלות את המודעות למצוקת החטופים שעודם בשבי.

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי, אמר הערב "האומץ של עמית, האישיות שלה והבחירה שלה להביא לעולם את העדות הקשה, ראויה להערכה עמוקה - עמית גיבורה אמיתית".

עמית שוחררה בפעימה השביעית של עסקת חטופים, לאחר 55 ימים בשבי, אחרי שנחטפה מביתה שבכפר עזה ב-7 באוקטובר. בהתכתבות האחרונה עם בני משפחתה סיפרה להם על קרב היריות בקיבוץ והמחבלים שהקישו לה על הדלת. בניסיון להתחבא בממ"ד היא נכנסה לארון, והקשר עמה נותק בשעה 10:07 בבוקר.

הפופולריים