בבתי החולים מדווחים על מחסור בפורמולות האכלה לילדים עם צרכים מיוחדים

מחסור הולך ומחריף בפורמולות מזון לילדים עם מוגבלויות
גורמים בקופות החולים אמרו לכאן חדשות כי המחסור, שנמשך כמה שבועות, הולך ומחריף. כשפנו ליצרן נמסר להם כי המחסור נובע מעיכוב בתהליך הבדיקה של משרד הבריאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים, מיטות ריקות
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בקופות החולים ובבתי החולים מדווחים על מחסור בפורמולת האכלה מיוחדות לילדים עם מחלות כרוניות והפרעות כמו שיתוק מוחין ומוגבלות שכלית התפתחותית, כמו גם ילדים המוזנים באמצעות צינורית האכלה וסובלים מבעיות במערכת העיכול - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. המוסדות מדווחים כי המחסור נמשך כבר כמה שבועות.

 

גורמים בקופות החולים כללית, לאומית ומאוחדת אמרו לכאן חדשות כי המחסור הולך ומחריף. לדבריהם, כשפנו לחברה נמסר להם כי אין מחסור וכי העיכוב נובע מהעובדה שתהליך הדיגום והבדיקה של הפורמולות על ידי משרד הבריאות מתעכב.

הורים לילדים הזקוקים למזון זה פנו לכאן חדשות באמצעות דיאטנים בבתי החולים וסיפרו כי אין להם פורמולות להאכיל את ילדיהם בהן בימים הקרובים.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "אין עיכובים חריגים בדיגום מוצרים בכלל, ומוצרי תינוקות ומזון ייעודי בפרט. לא חל כל שינוי במדיניות ייבוא המוצרים או במשך ההתנה לדיגום ותוצאותיו. יש לפנות ליצרן או ליבואן לבדיקת המחסור". 

הפופולריים