הפריימריז על ראשות "יש עתיד": לפיד נבחר עם 52.5% בלבד

הפריימריז על ראשות "יש עתיד": לפיד נבחר עם 52.5% בלבד
שיעור ההצבעה בבחירות המקדימות: 82% • בריאיון לכאן רשת ב אמר בן ברק: "הבחירות הן על איך המפלגה צריכה להתנהל, אם לא הייתה לי ביקורת - לא הייתי מתמודד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריימריז על ראשות יש עתיד: רם בן ברק מול יאיר לפיד
צילום: שימוש לפי סעיף 27 א'

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נבחר הערב (חמישי) בפריימריז לראשות המפלגה עם 52.5% מהקולות בלבד. לפיד התמודד ראש בראש מול חבר הכנסת רם בן ברק, שזכה ב-47.5% מהקולות. הקלפיות נסגרו בשעה 19:00 ושיעור ההצבעה בפריימריז עמד על 82%. 

בריאיון לכאן רשת ב, אמר חבר הכנסת בן ברק כי "התמודדות מאוד קשה מול מי שהקים את המפלגה. אני רוצה מאוד לנצח היום ועושה הכול כדי שיקרה. בסוף מדובר במפלגה שהשם שלה 'יש עתיד בראשות יאיר לפיד', את המותג הזה צריך לנצח". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לשיטתו, "הבחירות האלו הן על איך יש עתיד צריכה להתנהל - אני רוצה שתהיה מפלגה דמוקרטית בצורה שונה מהיום. הייתי רוצה לשנות את התלות המוחלטת של חברי הכנסת ביו"ר המפלגה. אם לא הייתה לי ביקורת לא הייתי מתמודד".

האזינו לריאיון עם ח"כ רם בן ברק

בתחילת חודש אוקטובר 2023, הודיע בן ברק כי בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה. "המשימה היא לשכנע את המתפקדים וחברי הועידה שיש מישהו שיכול להביא תוצאות יותר טובות. לפיד ואני לא דומים. אני מביא איתי אג'נדה טיפה שונה, למשל בנושא הדמוקרטיזציה במפלגה", כך אמר בזמנו. בן ברק הצטרף למפלגה בשנת 2019, לאחר ששירת 33 שנים במוסד ושבע שנים בסיירת מטכ"ל.

הפופולריים