כחודש לאחר הרשעתה

"לא הודתה ביסוד הנפשי": בוטלה הרשעתה של הנהגת שדרסה למוות את רפאל אדנה

בוטלה הרשעתה של הנהגת שדרסה למוות את רפאל אדנה
ביטול ההודאה נעשה, באופן חריג, ביוזמת בית המשפט • לטענת השופט, מאחר ופסלר לא הודתה ביסוד הנפשי של העבירה - יש לבטלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפאל אדנה
צילום: צילום מסך

כחודש לאחר הרשעתה: בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה ביטל הבוקר (שישי) את הרשעתה של הנהגת קרול פסלר בת ה-80 מנתניה, בגין הפקרתו של רפאל אדנה בן ה-4, אחרי שדרסה אותו למוות במאי 2023 בשדרות בן גוריון בעיר.

 > הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפני כחודש פסלר הודתה בעובדות כתב האישום והורשעה בעבירת הפקרה אחרי פגיעה אך לפי החלטת השופט טל פרי, ההרשעה מבוטלת כיוון שעל אף שפסלר הודתה בעבירה, לא הודתה ביסוד הנפשי שלה, כלומר במודעות שלה להפקרת הילד. עוד ציין השופט פרי כי ביטול ההודאה נעשה, באופן חריג, ביוזמת בית המשפט, היות שהוא "סבור כי הדבר דרוש ומתחייב בנסיבות העניין לצורך עשיית צדק".

לשיטתו של השופט פרי הפקרה היא "עבירה חמורה אשר בצידה עד שבע שנות מאסר, ומן הצדק כי פסלר לא תורשע בדין שעה שהיא אינה מודה, הלכה למעשה, ביסוד הנפשי המיוחס לה".

לפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורך הדין שגיא שגב, ב-6 במאי השנה, נהגה פסלר ברכב בשדרות בן גוריון בנתניה. באותה העת חצה את הכביש, שלא במעבר חציה, תמיר צגאי ביחד עם שני נכדיו. השלושה עלו על אי תנועה וברגע שהחלו לרדת מאי התנועה - פגעה ברפאל ובידו של תמיר.

זו המשיכה בנסיעה רצופה מבלי שעצרה לעמוד על תוצאות התאונה, ומבלי שהזעיקה את כוחות ההצלה. כתוצאה מהתאונה, נפגע רפאל אדנה באורח קשה, ומותו נקבע לאחר מספר ימים בבית החולים. לסבו, שהחזיק אותו בידו, נגרם שבר בכף היד. חקירת התאונה הובילה לסערה ציבורית ומחאת ענק עם הסיסמה "צדק לרפאל". על פי הפרקליטות מבחינה משפטית אי אפשר להעמיד את הנהגת הפוגעת לדין בגין אחריות לתאונה.

הפופולריים