אימה בשחקים

טיסת התבהלה לניו יורק: אירוע נדיר מנע את נחיתת המטוס והפך אותו ל"רכבת הרים של ממש"

טיסת התבהלה לניו יורק: אירוע נדיר מנע את נחיתת המטוס
מממצאי חקירה ראשוניים התגלה כי המטוס נכנס "לגזירת רוח" ולטייסים לא נותר ברירה, אלא לטפס חזרה לאוויר, טרם נחיתם על הקרקע. בשל כך, הנוסעים דיווחו על הטיסה כ"רכבת הרים של ממש" ויותר מ-30 נוסעים פונו עם פציעות קלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המטוס בסטיוארט
צילום: לפי סעיף 27א

בטיסה מספר 85 של חברת התעופה "יונייטד איירליינס", שהמריאה אתמול (שישי) מתל אביב לניו ג'רזי, נפצעו קל וחשו ברע כ-30 נוסעים, בשל מערבולות אוויר חזקות. המטוס, נאלץ לנחות בנמל התעופה סטיוארט בניו יורק, שם פונו שבעה מהנוסעים עם פציעות קלות לבית חולים, והשאר קיבלו טיפול במקום. לאחר מכן המריא המטוס ונחת בנמל התעופה, ביעד המקורי של הטיסה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ביונייטד החלו בחקירה של האירוע כשלפי בדיקה ראשונית, המטוס היה בנחיתה בשדה המקורי ועבר "גזירת רוח". זהו אירוע נדיר וקשה מאד בגישה לנחיתה, לכן הטייסים הגיבו נכון וטיפסו חזרה, לפני הנגיעה על המסלול והחליטו לטוס לשדה החלופי מחשש לגזירת רוח נוספת.

בדקות שבהן הם היו בדרכם לנמל התעופה הבינלאומי סטיוארט, מזג האוויר היה קופצני מאוד והמטוס חווה בשלב הזה את הכיסים החמורים. מאחר שאנשים היו חגורים הפגיעות היו יחסית קלות. נוסעים במטוס תיארו את האירוע כ"רכבת הרים של ממש". 

יום לפני התקרית הנוכחית, טיסה נוספת של יונייטד מסן פרנסיסקו לפריז נאלצה לשנות מסלול, ולנחות בדנבר, עקב בעיה באחד ממנועי המטוס, אותו ייצרה חברה בואינג. כמו כן, בתחילת השבוע הודיע מנכ"ל בואינג שיעזוב את התפקיד, ולו קדמו בכירים נוספים שהודיעו על התפטרותם, עקב שורת אירועים בטיחותיים במטוסי החברה.

כפי שקרה בחודש ינואר, כאשר דלת ניתקה ממטוס בואינג 737 מקס 9 של חברת "אלסקה איירליינס" שטס מאורגון לקליפורניה. כך גם במקרה אחר בחודש מרץ, רגעים אחרי המראתו של מטוס בואינג מסן פרנסיסקו, ניתק אחד הגלגלים ופגע בכמה כלי רכב. מקרים אלה ואחרים נמצאים תחת בדיקה וחקירה של רשויות הבטיחות והאכיפה. 

הפופולריים