קשה לצפייה

הפיגוע בגן יבנה: תיעוד ממצלמת הגוף של השוטר שניטרל את המחבל

תיעוד ממצלמת הגוף: כך ניטרל השוטר את המחבל בגן יבנה
השוטר הגיב בזמן שהמחבל ניסה לדקור את הפקח בסכין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

המשטרה פרסמה היום (שני) תיעוד ממצלמת הגוף של השוטר שניטרל את המחבל אמש בפיגוע בגן יבנה. בתיעוד נצפה השוטר כשהוא פונה אל אחד הנפגעים, ולאחר מכן חותר למגע לכיוונו של המחבל ויורה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תיעוד ניטרול המחבל

לאחר הצפייה במצלמות האבטחה והגוף, ממ"ז דרום ציין שוב את קור הרוח והמקצועיות של השוטר, שהגיב במהירות וניטרל את המחבל בזמן שהוא ניסה לדקור את הפקח באמצעות הסכין: "לתרחישים האלו בדיוק השוטרים מתאמנים, וכך בדיוק מצופה מכל שוטר לנהוג כשהוא מזהה איום על אזרחים".

מוקדם יותר היום, המשטרה עצרה שני תושבי הפזורה הבדואית בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, בחשד שהסיעו את המחבל שביצע את הפיגוע, בו שלושה אנשים נפצעו באורח קשה. המחבל, בן 19 מאזור חברון, הגיע למרכז הקניות בגן יבנה ועלה במדרגות הקניון לכיוון חדר הכושר, שם הבחין במתעמל.

המפגע רץ אל עברו ודקר אותו, סמוך למעליות בקומה השנייה במבנה. לאחר מכן, רץ לתוך חדר הכושר. המתעמלים שהיו במקום ברחו לחדר פנימי, והמחבל תפס אחד מהם בזמן שניסה להימלט - ודקר אותו מספר פעמים. משם המשיך המחבל לקומה הראשונה של מרכז הקניות, ודקר צעיר נוסף ליד סניף ארומה.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיעו אמש לזירת הפיגוע. בן גביר אמר לתקשורת: "אנחנו במלחמה, בוודאי שיש לאויב יותר מוטיבציה לפגוע בנו. במלחמה צריך להרתיע את האויב, ועצם העובדה שיש שוטרים בכל מקום, כיתות כוננות ונשקים - זה דבר שנותן את הפייט הראשוני. משבח את השוטרים וטוב שהם היו כאן ומנעו אסון הרבה יותר קשה".

 

הפופולריים