אל-על מסתבכת? רשות התחרות עורכת בדיקה עקב מחיריה הגבוהים

אל-על מסתבכת? רשות התחרות עורכת בדיקה עקב מחירי החברה
הרשות חוקרת את מחירים הגבוהים הגבוהים שחברת התעופה גובה מתחילת המלחמה, בעוד חברות מתחרות ביטלו טיסותיהן. אל על: "מנהלים מדיניות מחירים מותאמת למצב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

רשות התחרות עורכת בימים אלו בדיקה בעניין אל-על, נוכח המחירים הגבוהים שמציעה החברה ללקוחות בזמן המלחמה. זאת בזמן שחברות תעופה זרות ומתחרות מבטלות טיסות לישראל וממנה לאירופה. למעשה, החברה הישראלית פועלת לבד בכל הנוגע לטיסות לארצות הברית וממנה. החקירה היא של מחירי הטיסות לארצות הברית וליעדי אירופה. אל-על טוענת במסמכים פנימיים, כולל כאלה שהועברו לרשות התחרות, שהעליות היו בשיעור של 5% בממוצע בלבד.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הבדיקה תהיה גם ובעיקר על שלושת החודשים הראשונים, כאשר ביעדים רבים נרשמו עליות מחירים של עשרות אחוזים. בקווי ארצות הברית, החברה פעלה לבדה עד לפני כחודש עם כניסת יונייטד וביעדים רבים באירופה, גם בשלב זה, הקווים במונופול. הבדיקה בעניין אל על תתבצע בנתיב המינהלי ולא במנגנון הרשות, שיכולה להפעיל את הסמכויות הפליליות שברשותה.

עם פרוץ מתקפת הפתע הרצחנית ב-7 באוקטובר והמלחמה בעקבותיה, חברות תעופה רבות הודיעו על ביטול טיסותיהן מישראל ואליה למשך פרק זמן לא ידוע. השבוע, לאחר כחצי שנה, שלוש מחברות התעופה המובילות בעולם חזרו להפעיל טיסות לארץ. בריטיש אירוויז תפעיל טיסות בין נתב"ג ללונדון, איבריה אקספרס תפעיל טיסות למדריד וחברת KLM ההולנדית לאמסטרדם. בחלק מהמקרים הצוותים על המטוסים יתחלפו בלרנקה שבקפריסין, מאחר שהם מסרבים ללון בישראל. טיסת החזור מנמל התעופה בן גוריון לאירופה תהיה ישירה.

תגובת אל-על: "מאז פרוץ המלחמה ונוכח השלכותיה, חברת אל על נמצאת בשיח שוטף ובשקיפות מלאה מול הרשות בנושא המחירים. אנו מנהלים מדיניות מחירים מוקפדת ומותאמת למצב, ומאמינים שהבדיקה תעלה כי החברה נהגה באופן הוגן וראוי בהינתן אילוצי התקופה".

הפופולריים