הנתונים הקשים נחשפים

מתחילת המלחמה: עלייה של 950% בפניות בנושא מצוקה וחרדה

מתחילת המלחמה: עלייה של 950% בפניות בנושא מצוקה וחרדה
עמותת ער"ן חשפה את העלייה החדה בפניות בנושא בריאות הנפש בקרב אזרחי ישראל. יותר חיילים וחיילות חשו מצוקה, בני נוער וילדים חוו חרדה, נרשמה עלייה ניכרת בפניות בקרב גברים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בכי, הלווייה, צה"ל
צילום: חיים גולדברג, כפלאש 90

חצי שנה של חרדה: עמותת ער"ן חשפה הבוקר (שישי) כי מתחילת המלחמה בעזה ישנה עלייה של מאות אחוזים בפניות לעמותה בנושא מצוקה וחרדה. על פי הנתונים, בחצי השנה האחרונה קיבלה העמותה 172 אלף פניות - ממוצע של כ-33 אלף פניות בחודש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בער"ן ציינו כי מוקד הפניות הוא חיילים וחיילות בשירות סדיר ובמילואים שחווים מצוקה מתחילת המלחמה. על פי הנתונים, מרבית הפונים והפונות לעמותה (41%) היו בין הגילים 18 ל-35 - החופפים את גילאי השירות הצבאי. עוד צוין כי נרשמה עלייה של 125% במספר פניות המצוקה בקרב בני נוער וצעירים מתחת לגיל 17 בשבועות הראשונים למלחמה.

המספרים המבעיתים שפורסמו על ידי העמותה הצביעו על עלייה חדה של 950% בפניות סביב חרדה, טראומה ואובדן בהשוואה לחצי השנה שקדמה למלחמה. עם התקדמות המלחמה, חלה גם עלייה בפניות העוסקות בדיכאון ובמצוקה נפשית חריפה ובדידות.

נתון מדאיג נוסף נוגע למצוקה בקרב הצעירים. על פי המספרים שפרסמה העמותה, יותר מ-38 אלף מפניות (22%) המצוקה הגיעו מילדים וצעירים עד גיל 24 - מתוכם 60% בנות ו-40% בנים. הסיבות העיקריות לפנייה הן חרדה וטראומה. בנוסף, מתוך סך הפניות שהתקבלו בער"ן בחצי השנה האחרונה, ישנה עלייה של 10% בקרב גברים בהשוואה לשנים קודמות.

הפופולריים