ברקע החשש מנקמה איראנית: פריצה לשרתי משרד המשפטים

ברקע החשש מנקמה איראנית: פריצה לשרתי משרד המשפטים
קבוצת ההאקרים "אנונימוס למען צדק" טענה אתמול כי פרצה לשרתי המשרד ומחקה כ-300 ג'יגה-בייט של מידע. משרד המשפטים: נערכנו מראש, האירוע בבדיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת סייבר על משרד המשפטים
צילום: צילום מסך

משרד המשפטים אישר היום (שישי) כי חווה פריצה לשרתיו. זאת, לאחר שקבוצת ההאקרים "אנונימוס למען צדק" טענה אתמול כי פרצה לשרתים ומחקה מהם כ-300 ג'יגה-בייט של מידע, כולל מסמכים רשמיים, פרטיהם של עובדים במשרד ומספרי טלפון. 

"בהמשך לפרסום על אודות אירוע סייבר במשרד המשפטים, נעדכן כי המשרד נערך מבעוד מועד לתרחישים מסוג זה והנושא דווח מיידית לרשויות הרלוונטיות, לרבות הרשות להגנת הפרטיות ומערך הסייבר הלאומי", מסר המשרד. "מאז שעות הבוקר וגם בשעות אלה, גורמי המקצוע במשרד וגורמים נוספים בודקים את האירוע ומשמעותיו".
עוד נמסר כי "נכון לעכשיו היקף החומרים עדיין בבחינה, ויידרש זמן לבחון את תוכן והיקף החומרים שדלפו ומקורם. יש לציין כי לאחר בדיקה, אין פגיעה בשירותי המשרד". 

האירוע מתרחש ברקע החשש מנקמה איראנית על חיסול בכיר משמרות המהפכה בדמשק בתקיפה שיוחסה לישראל. איראן וארגוני הטרור הסרים לפקודתה מציינים היום את "יום ירושלים". מוקדם יותר היום הובאו ארונותיהם של שבעת קציני משמרות המהפכה שחוסלו בתקיפה אל הכיכר המרכזית בטהראן. בקהל הרב נצפה מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נח'אלה. גם במחנה הפליטים הפלסטיני אל-ירמוכ בסוריה ציינו את "יום אל-קודס" ובמקום נתלו שלטים המהללים את מתקפת הטרור של 7 באוקטובר.

בתקופה האחרונה אירעו כמה מתקפות סייבר נגד גופים ישראליים, בהם משרד הביטחון והוועדה לאנרגיה אטומית. במשרד הביטחון, בשונה ממשרד המשפטים, סירבו להתייחס. עוד דווח על מתקפות על הביטוח הלאומי.

 

מולי לוי, ראש צוות Security Analysts בחברת אבטחת המידע הישראלית אימפרבה אמר כי "במהלך השבועות האחרונים זיהינו עלייה של מעל 300% בעוצמת תקיפות הסייבר, בעיקר נגד מוסדות פיננסיים, אתרי ממשל וצבא, אוניברסיטאות, בתי חולים ומוסדות רפואיים - וההנחה היא שאלו גם צפויים להיות המטרות לקראת יום ירושלים האיראני, תחת קמפיין תקיפה ברשת המכונה OpIsrael. השנה, המצב הרבה יותר מתוח ומורכב בעקבות המצב הביטחוני הרגיש ולכן צפויים לקחת חלק בקמפיין 'האקטיביסטים' ויותר קבוצות תקיפה מתוחכמות, שכבר הראו את יכולות הסייבר ההתקפי שלהן. ביניהן נמנות הקבוצות אנונימוס סודן, Hunter Killers, Handala ועוד".

לדברי לוי, "התוקפים בדרל כלל מנסים לבצע מתקפות DDoS (מתקפות מניעת שירות מבוזרת) בהן הם מנצלים אלפי מחשבים או רכיבי מחשוב (IoT) נגועים בנוזקה כדי לשלוח כמויות אדירות של בקשות אל אתרים ישראליים ובכך להעמיס על השרתים ולהביא להשבתה זמנית של השירות. חלק מהתוקפים גם ינסו, כפי שניסו בעבר לבצע, מתקפות מסוג 'השחתה' של אתרים, במסגרתן ישנו את התוכן המוצג באתרים לתוכן אנטי ישראלי ופרו פלסטיני". 

הפופולריים