כאן רשת ב

יעל אדר: היה אפשר להציל את אלעד, קיבוץ ניר עוז הופקר

יעל אדר: היה אפשר להציל את אלעד, קיבוץ ניר עוז הופקר
אימו של תמיר שנרצח ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בשבי חמאס, על קבלת הבשורה על הירצחו של חברה לקיבוץ ניר עוז, אלעד קציר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כתבים זרים בסיור בניר עוז
צילום: ללא

תושבת ניר עוז יעל אדר, סיפרה היום (שבת) בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב, על קבלת הבשורה על הירצחו בשבי של חברה לקיבוץ אלעד קציר: "אפשר היה להציל את אלעד". אדר, שבנה תמיר נרצח בשבת השחורה וגופתו נמצאת בידי חמאס, האשימה את מדינת ישראל שהפקירה את החטופים וקראה לממשלה להשיב אותם מייד, גם במחיר יציאה מרצועת עזה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים
שמות הנופלים והנופלות

הריאיון עם יעל אדר בכאן רשת ב

"ב-7 באוקטובר הייתה הפקרה של קיבוץ ניר עוז. מחבלים נכנסו באין מפריע ולא היו כוחות הצלה", אמרה אדר. "את אלעד עוד אפשר היה להציל, כמו את זלמן שמת בייסורי נפש וגוף. ב-8 בינואר ראיתי סרטון של אלעד, בו הוא כואב את זה שתמיר איננו. אפשר היה להציל אם היו עושים משהו, מנצלים את ההישגים של הצבא, חייב לקבל החלטות אמיצות".

אדר האשימה את מדיניות הממשלה בנוגע לעסקת חטופים: "אם אי אפשר לעמוד מול דרישות חמאס – צריך שמישהו יגיד 'בחרנו להקריב את החטופים', אי אפשר להגיד שמתחייבים להשיב אותם ולא לעמוד בדרישות של חמאס. צריך לצאת מהרצועה בתנאי שנקבל את החטופים. לא נכנסנו לשם לפני כדי לחסל את חמאס וסינוואר – פתאום זה כזה חשוב?".

אדר כאבה את סיפורו של קיבוץ ניר עוז שאיבד רבים מחבריו - ועוד מחכה לחזרתם של רבים מהשבי: "שמרנו על הגבול ו-20 שנה רק חטפנו והשתיקו אותנו בכספי חוסן לטפל בפוסט הטראומה של הילדים שלנו. מדינת ישראל גמרה את המקום הזה - את היישוב הקטן והיפה שהיה הבית שלי".

הפופולריים