שמע ישראל, קלונקס ו"שלום": החיפושים בגוגל מתחילת המלחמה

שמע ישראל, קלונקס ו"שלום": החיפושים בגוגל מתחילת המלחמה
ממונחי חיפוש שנמצאים בעליה של כל הזמנים משנת 2004 בישראל - ועד למונחים הכי מחופשים ברשות הפלסטינית, בתימן ובירדן | כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: גטי אימג'ס

מאז פרוץ המלחמה ברצועת עזה ב-7, כל כך הרבה דברים בעולם סביבנו השתנו וממשיכים להשתנות מדי יום. היום (ראשון) חצי שנה בדיוק מתחילת המלחמה, ניתן להציג באמצעות אתר "גוגל טרנדס" שמופעל על ידי ענקית החיפוש גוגל, את מגמות החיפוש הנפוצות ביותר.

מאז פרוץ המלחמה, מונח החיפוש "פסיכיאטר" נמצא בשיא חיפושים של כל הזמנים בישראל. בהשוואה גלובלית, ישראל היא במקום השלישי בחיפושים אחרי יוון ופולין. גם התרופה הפסיכיאטרית קלונאזפאם (קלונקס) נמאת בשיא של כל הזמנים בישראל בזמן שבעולם התרופה במגמת ירידה.  

מונחי החיפוש שנמצאים בעלייה של כל הזמנים (מאז 2004) בישראל הם: לחץ, חרדה, תפילת שמע ישראל, שבעה, ומילואים. המונח מוות נמצא גם הוא בשיא, אולם בתקפות הקורונה הוא הגיע לשיא של כל הזמנים. כמו כן, המונחים "שלום" ו"אנטישמיות" נמצאים בשיא חיפושים בחמש השנים האחרונות בעקבות המלחמה בעזה. 

עם זאת, מונחי חיפוש שנמצאים בירידה של כל הזמנים מאז פרוץ המלחמה הינם:  אהבה, דיאטה ו"ערבים". בהסתכלות על חיפושים בעולם, המילים ישראל, ציונות ויהודים שברו שיאים של כל הזמנים. זאת, כאשר העלייה הגדולה ביותר של חיפושי מונחים אלו הגיעה מהרשות הפלסטינית, ירדן, לבנון ותימן. 

מגמות חיפושים בישראל במנוע החיפוש של גוגל בחמש השנים האחרונות או מאז תחילת המדידה ב-2024:

החיפושים הכי טרנדיים במהלך המלחמה:

לחץ - שיא של כל הזמנים

 

שלום- שיא באוקטובר 2023 בחמש השנים האחרונות

חרדה

תפילה

הפופולריים