כבוד הרב, אני הומו": הרב שחושב שהיחסים בין דת ללהט"ב - לא כ"כ מורכבים

כבוד הרב, אני הומו": שיחה עם רבה של צהר
זה לא פרק על נטיות מיניות, זה פרק על אהבה: אורית נבון כואבת את מצוקתם של הומואים דתיים, ושאלה את הרב סתיו: "איך ייתכן שאין פיתרון? הרי אם רק רוצים, הכל פתיר". הרב נזכר בדברי הרב קוק, ומגלה כיצד היה נוהג לו בנו היה מביא הביתה בן זוג | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העיתונאית אורית נבון שוחחה עם רבה של שוהם, דוד סתיו, יושב ראש ארגון רבני צהר ומבכירי רבני הציונות הדתית. בהסכת "חייבת לשאול" הוא נשאל ירצה בליבו אם בנו היה הומו, ענה הרב כי יקבל אותו אם יבחר לצאת מהארון, וגם אם יבחר לחיות עם בן זוג.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

 האזינו לריאיון עם הרבה דוד סתיו

"הייתי מחבק אותו ואומר לו אני אמשיך לאהוב אותך כמו שאתה, וביחד נראה איך אתה מוצא את דרכך", אמר הרב ושם יד על ליבו. "אבל אני מאמין באמונה שלמה בנצחיותה ובאמיתותה של תורה. הייתי מקבל אותו עם בן זוג, אבל זה היה לי מאוד כואב. אהבתי אליו היא בלתי מותנית - וכמובן שזה קושי עצום, כי אני יודע שזה נגד מה שהתורה אומרת", אמר הרב.

הפרק ביקש לדון בשאלת מקומם של להט"בים בתוך העולם הדתי פנימה. במהלך השיחה שב הרב סתיו על כך שאין ביכולתו לשנות את האיסור התורני על יחסי מין בין גברים, אך הביע התנגדות עזה לטיפולי המרה - וטען שישנה אפשרות למצוא דרכים במסגרת ההלכה להומואים דתיים להיות חלק מן הקהילה הדתית.

 

הפופולריים