36 כיסאות ריקים: בניר עוז ציינו ליל סדר ללא החטופים

36 כיסאות ריקים: בניר עוז ציינו ליל סדר ללא החטופים
"כפיר כבר מספיק גדול, אמור היה להצטרף אלינו לשיר מה נשתנה, כצעיר הילדים" • תושבי הקיבוץ התכנסו בחדר האוכל, בו נערכת מדי שנה חגיגת ליל הסדר המסורתית, וקראו להשבת החטופים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: מטה משפחות החטופים

חברי קיבוץ ניר עוז - שאחד מתוך ארבעה מאנשיו נחטפו או נרצחו ב-7 באוקטובר - התכנסו הבוקר (חמישי) בחדר האוכל בקיבוץ לסדר פסח מיוחד, בקריאה לשחרור יקיריהם החטופים מהשבי בעזה. במהלך הסדר, דיברו אנשי משפחות חטופים ונרצחים וייחלו לחגים וימים שמחים יותר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עופרי ביבס, אחותו של ירדן ביבס, גיסתה של שירי ודודתם של אריאל וכפיר שחטופים בעזה, אמרה: "לפני שבוע, פורסמה הידיעה על מותו בשבי של אלעד קציר ז"ל, שהיה אחד החטופים מקיבוץ ניר עוז. הוא נחטף חי והוא נרצח בשבי. נחטף בחיים, כמו אריאל וכפיר ושירי וירדן ועוד רבים. וסבל גורל שאני יכולה רק להתפלל שלא פקד עוד אחרים שם. חצי שנה עברה, חצי שנה שהם שם בגיהנום. לא יכול להיות שהם עוברים שם גיהינום רק כדי להרצח בשבי. חייבת להיות תקווה". 

עופרי הוסיפה: "חייבים לשחרר אותם עכשיו. בקרוב מאוד, בתזמון כואב עם יום ההולדת ה-33 של שירי, נציין את ליל הסדר, אחד החגים היהודיים החשובים ביותר, בו בני ישראל יצאו מעבדות לחירות. אני יכולה לדמיין את אריאל מתרגש מקריאת הסיפור המסורתי, רץ בבית בחיפוש אחרי האפיקומן, המצה אותה אנו מחביאים כמתנה לילדים. כפיר כבר מספיק גדול, אמור היה להצטרף אלינו לשיר מה נשתנה, כצעיר הילדים. לשתות מיץ ענבים ולהיות ער עד יותר מדי מאוחר, כי בפסח מותר".

אסנת פרי, אשתו של החטוף חיים פרי, דיברה בשולחן הסדר: "בימים כתיקונם היינו חוגגים כאן את חג הפסח, חג החירות. בימים כתיקונם האולם כולו היה ערוך בחגיגיות עם משפחות גדולות וקישוטים על הקירות. בימים כתיקונם ליל הסדר היה נפתח בשיר שיבולים שכתב עמירם קופר שנמצא בשבי החמאס. והיו נכנסים ילדי הקיבוץ עם זרי שיבולים. היינו מציינים את תחילת הקציר וקוראים את ההגדה הקיבוצית. היינו אמורים לחגוג יחד חג של חופש ועצמאות, לחגוג שיש לנו מדינה, שאנחנו עם חופשי בארצנו שיצאנו ממצרים והגענו מכאן אבל הימים לא כתיקונם והשנה חדר האוכל יהיה ריק מאדם, לא יהיה מי שיחגוג חירות ולא היהי מי שיעז לומר בכל רם חירות כי אף אחד לא מרגיש כך".

עמיר אלפסה, אחיינה של מיה גורן שנחטפה ונרצחה בידי חמאס, אמר: "מיה אהבה ודאגה לתינוקות ולילדים וגם להוריהם. כל כך מסורה שבבוקר ה-7 היא קמה מוקדם לסדר את גן הילדים לקראת שובם. שם מצאו אותה הטרוריסטים של חמאס. היא אישה קטנה ורזה. אבל כשהטרוריסטים ראו אותה הם ירו בה וחטפו אותה לעזה. לאחר מכן רצחו את בעלה אבנר והכלב שלהם סקאר. היא נרצחה ועדיין חטופה בעזה. כמו הרבה אנשים בקיבוץ המשפחה שלי איבדה כל כך הרבה. השבוע שמענו שחמאס רצחו את אלעד קציר בשבי. אנחנו רוצים שהחטופים יחגגו את החג איתנו ולא במנהרות אפלות של חמאס. תנו לאנשינו לצאת לחופשי".

יעל אדר, אמו של תמיר אדר שנחטף ונרצח בידי חמאס ושל יפה אדר, ששוחררה מהשבי, נשאה דברים גם היא: "כננו להיפגש בבוקר ואחהצ להעיף עפיפונים כמו שעשינו. תמיר נכנס לממ"ד עם הדס והילדים. ניר נכנס עם בנותיו רני ונוגה. ומכאן התופת רק מתחילה. לא ידעתי שתימשך 185 ימים ועוד. רבע שעה ותמיר נקרא להגן על היישוב. הוא יצא מביתו מבלי להתלבט, מבלי להיפרד מילדיו ואשתו. ולא ידע שיצא לקרב אבוד מראש. הוא האמין בכל ליבו שהצבא תיכף יגיע". אדר הוסיפה: "אני חושבת על ארבל ואריאל... על דוד ושעה, אלכס, איציק וחיים. ועוד רבים. שהחירות נשללה מהם. אני לא צריכה לשאול מה נשתנה בלילה הזה. מדינת ישראל הפקירה את הגבולות, החוגגים במסיבה, את אזרחי המסיבה, והיכולת לשנות את הלילה הזה הוא בהשבת כל החטופים כולם".

הפופולריים