תושב הנגב שהורשע במסירת מידע לאיראן נידון לשנת מאסר אחת

תושב הנגב שהורשע במסירת מידע לאיראן נידון לשנת מאסר אחת
במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות הוסכם כי על איש העסקים יעקב אבו אלקיעאן, שהורשע במגע עם סוכן איראני, ייגזרו 12 חודשי מאסר. בעבר היה מיועד להתמודד לכנסת ברשימת תל"ם של שר הביטחון לשעבר יעלון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב אבו אלקיעאן
צילום: مكان

איש העסקים יעקב אבו אלקיעאן, תושב הנגב שהורשע במגע עם סוכן איראני ומסירת ידיעה לאויב, נידון היום (חמישי) לשנת מאסר שממנה ינוכו חודשי מעצרו. זאת, בהתאם לעסקת טיעון שחתם עליה עם הפרקליטות. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אבו אלקיעאן היה מיועד להתמודד לכנסת ברשימת תל"ם של שר הביטחון לשעבר משה יעלון. על פי כתב האישום המקורי, הוא נאשם כי מסר מידע על לוח הזמנים והמיקום של בני גנץ כשהיה שר ביטחון. הוא נעצר לימים ארוכים במעצר מנהלי והפרשה הייתה אסורה בפרסום.

השופטת טל לחיאני שוהם מבית המשפט המחוזי בבאר שבע קבעה כי מתחם הענישה הוא 20 עד 40 חודשי מאסר. היא מתחה ביקורת על הפרקליטות שביקשה עונש מאסר של שנה בלבד, אבל אישרה בסופו של דבר את הסדר הטיעון וגזרה על אבו אלקיעאן את העונש שהוסכם.

בהחלטת השופטת נכתב כי "לאור עברו הפלילי של הנאשם, לקיחת האחריות מצדו שבמעמד הטיעונים לעונש נראתה כחלקית בלבד לאור ניסיונו להטיל האחריות על אחרים, ובשים לב לגורמי הסיכון שעדיין מתקיימים בעניינו של הנאשם, נדמה כי העמדה העונשית של המאשימה היא גם כך עמדה מקלה במיוחד. אילולא הסדר הטיעון, שנעוץ אף בשיקולים ראייתיים - מסופקני אם היה מקום לקבלה".

הפופולריים