"הוא גרר אותה בראש כעשרה מטרים"

אירוע חריג בנגב: זאב נשך ילדה שישנה באוהל

אירוע חריג בנגב: זאב נשך ילדה שישנה באוהל
הילדה ישנה עם משפחתה במאהל בגן הלאומי ממשית. היא פונתה לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה. מבית החולים נמסר: "הילדה קיבלה חיסון לכלבת ומצבה טוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: ציפי כהן, רשות הטבע והגנים

אירוע חריג בנגב: זאב הגיע הלילה (שבת) לחניון בגן הלאומי ממשית, קרע את אחד האוהלים, נשך ילדה שישנה באוהל ומשך אותה מחוץ לאוהל. אביה של הילדה הבריח את הזאב מהמקום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הילדה קיבלה טיפול רפואי ראשוני על ידי צוות מד"א במקום ופונתה להמשך טיפול והשגחה בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מרשות הטבע והגנים נמסר כי מתבצעות סריקות לאיתור הזאב. חניון הלילה נסגר זמנית למבקרים עד לסיום הטיפול בנושא.

אביה של הילדה, ארנון הרשברג: "תכננו קמפינג של שלושה לילות בממשית. זה היה הלילה השני שלנו במקום. חזרנו מטיול ובשעה 2:30 בלילה, אחרי שהלכנו לישון התעוררנו לצעקות של הבת שלי. היינו שתי משפחות בטיול והיא ישנה במרפסת של האוהל, בתוך אוהל רשת".

"הזאב קרע את הרשת, תפס אותה בראש, בשערות. הוא גרר אותה בראש כעשרה מטרים", אמר האב, "היא סיפרה שחלמה משהו והתעוררה והחלה לצעוק וניסתה להיאבק בזאב. היא הבינה מה קורה. הוא עזב לה את הראש ותפס לה את היד והמשיך לנסות לגרור אותה, אנחנו כבר היינו בחוץ והברחנו אותו. היא הייתה בהכרה כל הזמן הזה. עצרנו את הדם בלחיצה והזמנו אמבולנס".

לדברי הרשברג, "הזאב המשיך להסתובב סביבנו הוא נכנס לעוד אוהלים והבריחו אותו. אנחנו אנשי שטח ומרבים לטייל בשטח ולעשות קמפינג ויודעים שזו התנהגות לא טיפוסית של זאב. הפקחים הגיעו תוך חצי שעה למקום. הזאב לא פחד מאנשים בכלל. זו הייתה התנהגות מאוד מוזרה. קראתי לו כמו לכלב כדי לצלם. אנחנו נחזור ונטייל". המשפחה תושבת הצפון, איזור משגב. הילדה תהיה מאושפזת יומיים שלושה להשגחה.

מבית החולים סורוקה נמסר: "ילדה בת 9 פונתה הלילה לבית חולים סבן לילדים בסורוקה, לאחר שננשכה על ידי זאב. עם הגעתה הוכנסה לחדר ניתוח לשטיפות ולתפירת הפצעים. קיבלה חיסון לכלבת ומטופלת בטיפול תרופתי בהתאם. מצבה כעת טוב".

הפופולריים