סעיף החשד נגד השוטר שירה למוות ביעקב טוחי - רצח

סעיף החשד נגד השוטר שירה למוות ביעקב טוחי - רצח
ביפו זועמים על מותו של יעקב טוחי בעקבות סכסוך בכביש, היורה נעצר. טוחי נורה אמש למוות על ידי שוטר שלא היה בתפקיד. השוטר נפצע קל מדקירה. עשרות מתושבי יפו התאספו מחוץ למכון המשפטי באבו כביר, שם מנותחת גופתו של טוחי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

המחלקה לחקירת שוטרים הודיעה הערב (שבת) כי השוטר שירה אתמול למוות ביעקב טוחי ביפו ייחשד בעבירת רצח. מוקדם יותר היום, התאספו עשרות מתושבי יפו מחוץ למכון המשפטי באבו כביר במטרה לקחת את גופתו של יעקב טוחי בסיום הנתיחה שלאחר המוות. טוחי, בן 50, נורה אמש למוות ברחוב יהודה הימית ביפו על ידי שוטר מג"ב שלא היה בתפקיד על רקע סכסוך בכביש. השוטר נפצע קל מדקירה, נחקר ונעצר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

השוטר היורה אמר לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים כי שהה במכוניתו עם בני משפחתו ולאחר שטוחי שרכב על אופנוע התקרב למכונית, יצא מהמכונית כדי להגן כל בני משפחתו. כמו כן, התיעוד החלקי מהאירוע מראה כי השוטר וטוחי נאבקו ובשלב מסוים השוטר ירה בו לפחות שמונה קליעים. הערב תתקיים ישיבת חירום של הוועד העממי ביפו ושל הארגונים בשכונות. טרם נמסר מועד הלוויתו של טוחי, שהיה מתנדב ותיק במד"א ועבד בשגרירות ארצות הברית בישראל.

עבד סטל, יו"ר האגודה למען ערביי יפו ובן דודו של טוחי, האשים בשיחה עם כאן חדשות: "מה שקרה זה רצח בדם קר של אדם משכמו ומעלה, שהיה פעיל ביפו והיה מתנדב בכוחות הצלה וגם עובד בשגרירות ארה"ב במחלקה ההומניטרית. אם היינו חושבים עשר פעמים על מצב דומה לא היינו חושבים שיעקב יהיה קורבן ברצח כזה. אנחנו מתעבים את הרצח".

סטל הוסיף: "כל יפו בוכה את האסון הזה ואנחנו מקווים שבית המשפט ימצה את הדין עם הרוצח ויכניס אותו מאחורי סורג ובריח". חבר מועצת עיריית תל אביב יפו, אמיר בדראן, קרא למשטרה להזדרז ולחקור את נסיבות הריגתו של טוחי, אמש ביפו. לדבריו, יפו כולה מצפה לחקר האמת.

אחמד משהראוי, חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו לשעבר, אמר לכאן חדשות: "תושבי יפו מבקשים את עזרת שגרירות ארצות הברית שתדרוש שקיפות מוחלטת בחקירה כי יעקב טוחי שירת לאורך שנים רבות את השגרירות ואף היה נהגם של כמה שגרירים לשעבר. הוא היה עובר סיווג בטחוני כל שנה. יעקב טוחי הוא אחד מטובי בניה של יפו וכיוון שהאיש שהרג אותו היה שוטר, יש חשש מסויים לחוסר שקיפות".

עורכי הדין עופר ועמיר ברטל המייצגים את השוטר: "שוטר מעולה שמשרת שנים רבות באחת היחידות הקרביות ביותר במשטרת ישראל, שעבר אינספור אירועים כולל אירועי 7 באוקטובר. הפרטים כולם יחשפו בחודשים הקרובים".

ראש העיר תל אביב רון חולדאי הגיב על התקרית בחשבון ה-X שלו: "אמש אירע אירוע חמור ביפו שלא היה צריך לקרות. יעקוב טוחי, תושב יפו מכובד ומוכר, פעיל חברתי שהתנדב במד"א שנים רבות נורה למוות ברחוב. היורה, שוטר בחופשה ותושב יפו בעצמו, התעמת עם טוחי מסיבות שנחקרות כרגע ע"י מח"ש. הוא עצור ואף יובא להארכת מעצר. שוחחתי עם פיקוד המשטרה והובהר לי שחקירת האירוע החמור הזה תמוצה עד תום. תושבי יפו, כמו כל אזרחי המדינה, זכאים לביטחון ביוצאם לרחוב ובכל מקום. אני שולח את תנחומיי למשפחת טוחי, שמספר מבניה ובנותיה מנהלים ועובדים בעירייה ואני מכיר אותם באופן אישי. אני, וכל המערכת העירונית, איתם באבלם ובשעתם הקשה. גורמי העירייה מלווים את המשפחה והאירוע ויסייעו בכל הנדרש. אני קורא לתושבי יפו, ערבים ויהודים - למרות השעה הקשה, בואו נשמור על הסדר, נשמור על יפו".

 

הפופולריים