למרות המלחמה: משלחת משפיענים מוסלמים נחתה בארץ

משלחת משפיענים מוסלמים מסיירת ביד ושם ובעוטף
בעיצומה של המלחמה ובזמן התקיפה האיראנית - משלחת ערבים ומוסלמים הגיעה לארץ כדי ללמוד על השואה ולשמוע על אירועי 7 באוקטובר: "מוסלמים וערבים בטוחים כאן בזכות ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: ארגון שראכה

משלחת משפיענים ואנשי אקדמיה ממדינות מוסלמיות וערביות, הגיעה בימים האחרונים לישראל - כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב. עשרת אנשי המשלחת, אזרחי מרוקו ופקיסטן, הגיעו לארץ במסגרת תוכנית של ארגון "שראכה" ("שותפות"), כדי ללמוד על השואה ולשמוע על אירועי 7 באוקטובר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

משלחות משפיענים הגיעו לישראל ממדינות ערב דרך קבע לפני פרוץ המלחמה, אך בעקבות המצב הביטחוני ועל אחת כמה וכמה בשל המתיחות עם איראן - הגעת המשלחות פסקה. בימים אלה, ועל אף המתח, מסיירת המשלחת בארץ; אנשיה ביקרו ביד ושם והיום מסיירים בעוטף עזה, שם שומעים על אירועי טבח 7 באוקטובר.

חברי המשלחת מסיירים במוזיאון יד ושם. צילום: ארגון שראכה

סחר אל-מר'ראווי, אחת המשתתפות במשלחת ומנהלת פיתוח עסקי מרבאט, שהתה בארץ בזמן המתקפה האיראנית וסיפרה על רגעי האימה: "כל כך פחדתי, אתה יכול להרגיש את זה בקול שלי, אבל אמרתי לעצמי: 'וואו, אני בטוחה, אנחנו בטוחים. ישראל בטוחה'", אמרה. "מוסלמים וערבים בטוחים כאן בזכות ישראל והשותפות שלה. אני לא יכולה להכחיש שעלתה בי מחשבה לשנות את מועד הטיסה שלי בחזרה הביתה בעקבות המתקפה, אבל אמרתי לעצמי שלא - אני נשארת, אני בטוחה".

"אני לא פוליטיקאית ואין לי קשר לפוליטיקה. באתי לכאן כאזרחית מרוקאית עם אמונה מוסלמית. התחנכתי על הסיפורים של סבתא שלי על הקשרים ההרמוניים עם השכנים היהודים שלה", הוסיפה. "אני רוצה להשמיע את הקול שלי כאישה מרוקאית חופשייה מכאן, מירושלים - ארץ של הבנה ורב גוניות".

הפופולריים