ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי נעצר

ראש ארגון הפשע יוסי מוסלי נעצר
העבריין הבכיר מוסלי נחשד במעורבות בכמה אירועים פלילים במסגרת סכסוך בין ארגוני פשיעה. בית המשפט האריך את מעצרו בחמישה ימים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארכיון
צילום: ארכיון

יוסי מוסלי, ראש ארגון הפשע מוסלי מהמרכז נעצר היום (ראשון) בגין מעורבותו במספר אירועים פליליים במסגרת סכסוך בין ארגוני פשיעה, שאירעו בתחילת השנה ובשבוע שעבר. על פי המשטרה, בתום החקירה ובהתאם להתפתחויות, יובא החשוד להארכת מעצר בבית המשפט.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

המשטרה הודיעה לפני כחודשיים כי הצליחה למנוע ניסיון חיסול של בכירים בארגון מוסלי ובהם אלי מוסלי והעבריין המקורב להם "בן כהן הקטן". כחלק מהחקירה גויס עד מדינה, אחד מתוך שמונה החשודים שנעצרו, והוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום בימים הקרובים, בגין ניסיון רצח והנחת מטענים. 

במשטרה טענו כי מנעו "פיצוץ שיכול היה להעיף את תל אביב ולפגוע בחפים מפשע". ארבעה מהחשודים נעצרו "על חם" בחודש ינואר כשניסו לתכנן את החיסול כחלק מסכסוך הדמים עם ארגון ערן חייא. אחד החשודים שנתפסו לפני הנחת המטען היה מחופש לזקן. עם זאת, המשטרה המשטרה לא הצליחה לאתר את המטענים עצמם למרות סריקות נרחבות. בכל זאת משוכנעים שבאופן ודאי הפעולה מנעה פגיעה בחפים מפשע.

במסגרת החקירה עלה אז כי החשודים השתמשו בקטנוע משוכפל ואחד מהם חבש מסכה על הפנים כדי למנוע את חשיפת המבצע. החשודים ביצעו מעקבים ותצפיות והשתמשו באמצעי תקשורת ייחודיים. הכוונה הייתה להפעיל מטען חבלה רב עוצמה במרכז תל אביב כדי לחסל את מוסלי. 

עם התקדמות החקירה, חלה התפתחות משמעותית בפרשה, כאשר גוייס על ידי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב עד מדינה, אשר מסר עדות מפורטת בנוגע לתוכנית החיסול. בהמשך נעצרו שלושה חשודים נוספים שקשורים לפרשה ובחיפוש בביתו של אחד מהחשודים נתפס אקדח 9 מ"מ. 

הפופולריים